אקו-ויקי:מזנון

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המזנון של אקו-ויקי משמש לדיונים כלליים, קביעת מדיניות וקבלת החלטות כלליות בלבד – אך באפשרותכם גם להודיע בו על דיון המתקיים במקום אחר.

הערות ושאלות לגבי דפים ספציפיים יש לשאול בדף השיחה של הדף עצמו.

אם אתם זקוקים לעזרה, או שנתקלתם בבעיה כלשהי, פנו לדלפק הייעוץ.

להוספת נושא חדש ליחצו כאן. למענה יש להוסיף סימון נקודותיים (:) אחד יותר מהעונה מלפניך, בשביל לייצר הזחה, ויש לחתום בסוף המענה עם 4 סימני טילדה (~~~~).


העלויות האמיתיות של המזון - דרושה עזרה

יש מחקר מעולה ודי חדש של NEF בנושא העלויות האמיתיות של המזון. מי יוכל להרים את הכפפה ולשבץ את הקישור בערכים הרלוונטיים? אני פחות מכיר את הערכים בתחום ויש לי פה מספיק עבודה :-) ואם המחקר ממש חשוב וחדשני - אפשר לשבץ את התוכן הרלוונטי בערכים. קישור למחקר עם תיאור קצר שלו בעברית באתר כלכלה מקומית מקיימת. עידן ד (שיחה) 20:54, 21 בדצמבר 2015 (IST)

הדפים הנצפים ביותר בשנת 2015

מה היו הדפים הנצפים לשנת 2015? סוף סוף יש לזה תשובה. מהסטטיסטיקה, שנאספה החל מחודש אוגוסט עולה כי הערך הפופולרי ביותר היה משאבי טבע בישראל. מוזמנים להשתמש ברשימה כדי לדעת אילו ערכים כדאי לשפר ואילו סוג ערכים הם פופולריים. מניתוח ראשוני עולה שאנשים אוהבים להיכנס לערכים שקשורים לישראל (מתוך העשירייה הראשונה, שישה ערכים קשורים ישירות לישראל) וערכים שלא מופיעים בוויקיפדיה (גם פה, רוב הערכים בעשירייה הראשונה לא מופיעים בוויקיפדיה). הרשימה המלאה פה. עידן ד (שיחה) 21:01, 15 בינואר 2016 (IST)

כנראה שמספר הצפיות בדף כלשהו מושפע גם ממיקומו של הדף בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש (כגון גוגל).
ערכים שלא מופיעים בוויקיפדיה, וכן מופיעים באקו-ויקי, יהיו במיקום גבוה, ולכן הרבה מחפשים יכנסו לערך כזה.
לדוגמה: בחיפוש בגוגל על המחרוזת "משאבי טבע בישראל", הערך של אקו-ויקי נמצא במקום הראשון בתוצאות החיפוש.
YossiB (שיחה) 22:37, 8 באפריל 2017 (IDT)
בהחלט יוסי. אם כי זה לא תמיד תנאי הכרחי שלא יהיה ערך מקביל בוויקיפדיה העברית. בכל מקרה זה תמיד עוזר... עידן ד (שיחה) 18:00, 11 באפריל 2017 (IDT)

ארגון הבריאות העולמי: 1 מכל 4 מקרי מוות נגרם מזיהום הסביבה

ארגון הבריאות העולמי פירסם מחקר על מקרי מוות וזיהום ונראה לי שהנתונים הם די חדשים ומפתיעים. אין נתונים לפי מדינה אך יתכן שיהיו נתונים לפי סיווגים שונים - גאוגרפיים ואחרים. כתבה בוואינט [1], קישור לדו"ח עצמו [2]. מוזמנים לשבץ את המידע במקומות הרלוונטיים באתר. עידן ד (שיחה) 09:27, 15 במרץ 2016 (IST)

מקומות לדוגמה - השפעות בריאותיות של זיהום אוויר, רפואה מונעת, נטל תחלואה, זיהום. האזרח דרור (שיחה) 14:01, 16 במרץ 2016 (IST)

Let's make it personal

לפני 10 שנים בערך הקשבתי להרצאה על עיתון מקומי סופר-מצליח בארה״ב. הסוד שלהם? הם הבינו שהם יכולים להיות היפר-רלוונטיים לקהילה. מה זאת אומרת? כשהחתול של סבתא דורותי (אני לא באמת זוכר את השמות, אז המצאתי...) נתקע על עץ בשכונה, ודורותי קראה למכבי האש כדי שיעזרו לה לחלץ את החתול - כתב של העיתון קיבל על העיניין הזה טיפ, והגיע ״לזירה״ עם מצלמה דיגיטלית. בתוך 15 דקות העמוד הראשי של אתר האינטרנט - הכיל תמונות של כולם: דורותי, מחזיקה את החתול בידיה, ו-3 הכבאים שחילצו את החתול - כולם עם שמות מלאים, כולל החתול כמובן. המרצה המשיך וסיפר איך בליגת הבייסבול של כיתות ד׳, העיתון דואג לתמונות של אירועי שיא במשחקים - עם שמות הילדים, ודואג לתעד סטטיסטיקות מלאות על כולם. עוד סיפור היה על מכירת הכרטיסים למנויים השנתיים לאיצטדיון. העיתון שלח מתמחה לצלם איך נראה המגרש מכל אחד מהכסאות באיצטדיון - בזמנו העיניין הזה היה חדשני - והעיירה פשוט התמוגגה מהיכולת לראות בדיוק מה הם מקבלים כשהם קונים מנויים לכיסאות כאלו ואחרים. ביקורות מסעדות אצלם תמיד כללו את השם של השף, עם סיפורים שונים ומשונים על לקוחות - שוב, עם שמות, ותמונות, של המנות, והמלצרים, והלקוחות הקבועים - ״כל האינצ׳לדה״. למה אני מספר את כל זה? כי בסופו של דבר בקהילות - הכל אישי. זה מה שמחבר אנשים, זה מה שמעניין אנשים, וזה מה שמחזיק אנשים מחוברים. אנחנו בתקופה שבה זה אפשרי, וקל, ומהיר, וזמין, וזול. להערכתי, אם רוצים שאקו-ויקי יהיה קהילה פעילה - הוא צריך להפוך להיות ״היפר רלוונטי״ ואישי.

מצד שני - יש פה גם סיכונים:

  • ישנו הציטוט של אלינור רוזוולט(?). ה״רכילותיות״ עלולה לרדד את התכנים, ולהסיט את הדיונים מהעיקר.
  • היפר רלוונטיות בנקודת זמן אחת, קצת בגלל הספציפיות הכל כך קיצונית שלה - עלולה בשל כך להפוך ל״לחלוטין לא רלוונטי״ אפילו יומיים לאחר מכן. אם פלוני אלמוני החליט להיות צמחוני ויומיים לאחר מכן התחרט, אז לדראון עולם נזכור לו את האפיזודה הזו? ייתרון גדול בהשארת הערכים באקו-ויקי במישור הרעיוני, היא העמידה שלהם במבחן הזמן. גם אם נפסיק לחלוטין את כל העריכות באקו-ויקי היום, הרבה מהתכנים ישארו רלוונטיים גם לשנים קדימה. לעומת זאת, אם קהילה תגדל ותוסיף הרבה תכנים ״יותר מידי ספציפיים״ היום, ובעוד 10 שנים חס וחלילה תדעך - אנחנו עלולים להתקע עם הר מידע נטוש שכבר אינו רלוונטי, ובלי קהילה חדשה גם אי אפשר יהיה להשתלט על החומרים שמופיעים בה.

אני בעיקרון סומך עלינו שנמצא את האיזון ונבין לאן אנחנו הולכים, נראה לי מאוד מעניין ומעשיר להפוך את אקו-ויקי לאישי.

אשמח לדעתכם.

--Eburcat (שיחה) 14:56, 25 במרץ 2016 (IDT)

לעניין הרלוונטיות - בא-רור. אנחנו פועלים במישור הזה, ולשם כך אתר אקו-ויקי נוסד - מקום שבו יהיו תכנים באג'נדה של הקיימות. רף החשיבות נמוך בהרבה מבוויקיפדיה בדיוק בגלל הסיבה הזו. בעניין הסיכונים - לזה יש 2 פתרונות - א. רף חשיבות מינימלי קיים בכל מקרה. גם אקו-ויקי איננו דפי זהב. ב. הממשק הוא פתוח וכל אחד יכול לעדכן. אם זה הפך להיות לא רלוונטי לאחר תקופה - אפשר להסיר את זה מהערך, וכל דבר שמתואר בזמן הווה (למשל שימוש במילה כיום) יופיע עם השנה בה זה נכתב בסוגריים. עידן ד (שיחה) 20:28, 26 במרץ 2016 (IDT)
לגבי הציטוט של אלינור רוזוולט - נראה נכון אבל גם אליטיסטי. כלומר דרך ביגורפיות של אנשים (לדוגמה של לואי פסטר) אפשר ללמוד על רעיונות חדשים. אירועים הם הזדמנות להעלות מודעות לתופעות כלליות יותר. תכלס לא ברור לי מה זה אומר, לכסות יותר אירועים בחדשות? יש גם לשים לב להבדל בין עיתון (מקומי) לבין ויקי, אין לי הנתנגדות גורפת רק רוצה שלא נטבע... האזרח דרור (שיחה) 14:01, 27 במרץ 2016 (IDT)
כיום מוזכרים באקו-ויקי מעט מאוד ישראלים (וגם מעט חברות) - חשבנו לפנות לארגונים ואנשים כדי שיתחילו לתחזק את הערכים של עצמם, ואולי להוביל קהילות ידע בתחומי ההתמחות שלהם. מתבקש שהעיניין בהמשך יעבה באופן כללי ערכים באקו-ויקי, אבל בטווח הזמן הקרוב כנראה שזה בעיקר יעבה בעיקר ערכים על אנשים ארגונים, אולי גם על ארועים. --Eburcat (שיחה) 14:25, 27 במרץ 2016 (IDT)
דרור, בסך הכל עשינו מיפוי לדברים שאנחנו חושבים שצריך להיות יותר באקו-ויקי כי הקהילה גדלה ואנחנו רוצים לנתב אותם (ביחד) לדברים שהם מבחינתו גבוהים בסדר העדיפויות והתוצרים מתועדים בדף בקשת ערך להמשך עבודה עתידית. העניין הוא לכתוב על דברים שרלוונטיים גם לקהילת הקיימות בישראל וגם לציבור הרחב לפי התיאור שאיתן ציין. עדיין כל אחד כותב על הדברים שמעניינים אותו, מהבחינה הזו אין שינוי :-). עידן ד (שיחה) 12:41, 28 במרץ 2016 (IDT)
ואם להיות אופרטיביים - נראה לי חשוב להתחיל לבנות דפי משתמש, בהתחלה במינימום שלנו - עם תמונות, וקישורים לאתרים אישיים, אולי קצת לעבות ביוגרפיות, תחומי עיניין, ארגונים קשורים, קמפיינים מהעבר, להוסיף את ה״למה״ שלנו. לעודד כמה חברים ״לקפוץ למים״ עם זה. --איתן בורקט (שיחה) 19:55, 30 במרץ 2016 (IDT)

ארועים

עד שיהיו לנו לוחות שנה מעניינים, איפה מקום טוב להוסיף אליו ארועים צפויים - למשל הועידה השנתית למדע וסביבה 2016 של האגודה הישראלית לאקולוגיה ולמדעי הסביבה - http://conference.isees.org.il/

א. אפשר לכתוב ערך. כך יגיעו לשם גם מגוגל. אני לא בטוח אם כדאי לכתוב על כל ועידה כל שנה ערך (מה יהיה הערך המוסף לעומת התוכניה? האם באמת יש חשיבות? רק חושב בקול רם) בוודאי שניתן לכתוב ערך על הוועידה עצמה עם קישורים חיצוניים רלוונטיים ועדכניים. ב. תבנית אירועים וחדשות זה מקום טוב. עידן ד (שיחה) 22:23, 31 במרץ 2016 (IDT)

קישורים חיצוניים מתוך הטקסט לתמונות שאינן חופשיות

אני מוסיף תמונות עכשיו לערך שכתבתי, ויש כמה (שתיים-שלוש מתוך 26) שממש חשובות להבנת והעשרת הטקסט, אך אינן פתוחות לשימוש חופשי. חשבתי לפתור את הבעיה ע"י הוספת קישור חיצוני מתוך הטקסט עצמו, משהו כמו: "בתמונה הזאת [3] רואים את ...". מצד אחד הקישור לתמונה נשאר בהקשר של הטקסט, ובעיית זכויות היוצרים נפתרת (אני מקווה). מצד שני יש סכנה שהקורא יכנס לתמונה באתר אחר ולא יחזור. השתדלתי שהקישור יהיה לא לכתבה בה מופיעה התמונה, אלא לדף התמונה עצמו בו אין דברים שיפתו את הקורא להישאר. מה דעתכם?Yuvals (שיחה) 12:10, 3 במאי 2016 (IDT)

אחרי חשיבה נוספת, אני חושב שהפיתרון הוא פשוט בשינוי הניסוח. למה לדבר על התמונה עצמה? תדבר על מה שקרה. במקום - בתמונה הזו רואים ש..., פשוט תכתוב ש-X ו-Y נראו כך וכך ועשו כך וכך עם קישור לתמונה (אפשר קישור כזה, עדיף קישור בהערת שוליים). כך הקורא מבין מה קרה (ולא הי, יש תמונה בלינק, לכו לראות, בתקווה שתחזרו), ואם הוא רוצה רוצה לקבל עוד מידע ולראות את התמונה - הוא יכנס לקישור. עידן ד (שיחה) 12:23, 3 במאי 2016 (IDT)
כן , הפתרון הכי הגיוני הוא הערת שוליים (שנועדה לתת תימוכין לכתוב) וממנה קישור לתמונה. בפרק פרסום מתוך הערך תעשיית הטבק עשיתי דבר כזה עם הערה על סרטון על "משפחת קדמוני" (בפרק של משפחת קדמוני ניתן לראות בסדרה את פרד ואת וילמה קדמוני מעשנים. בכל הסצנות מודגש המותג של סיגריות וינסטון)האזרח דרור (שיחה) 15:06, 3 במאי 2016 (IDT)

פורסמו נתונים אודות נפגעי תאונות דרכים בישראל 2015

הלמ"ס פירסם את הסטטיסטיקות של הנפגעים מתאונות דרכים לשנת 2015. הרבה מאוד נתונים ומוזמנים לשבץ בערכים הרלוונטיים. כתבה פה. [4] ההודעה לעיתונות פה [5] עידן ד (שיחה) 17:55, 22 במאי 2016 (IDT)

התחדשנו

הקמתי את אקו-ויקי:שער הקהילה שירכז את כל הדפים הקשורים לקהילה. סידרתי גם את הסיידבר (מדיה ויקי:Sidebar) בדומה לסיידבר בוויקיפדיה העברית ובוויקיציטוט העברי. בהמשך אבנה בדומה לאתרי ויקי אחרים דף ברוכים הבאים [6], יצירת קשר [7] וספר אורחים [8] שגם הם יכנסו לסיידבאר. עידן ד (שיחה) 13:21, 11 ביוני 2016 (IDT)

תבניות מועדים וזמנים

ארגון האומות המאוחדות כבר עשה לנו חלק גדול מהעבודה וקבע ימים לנושאים שונים. ראו מועד עולמי - האם אפשר להשתמש בזה באמצעות קוד ויקי כלשהו שיעלה את הדברים במועד עצמו או לפי חודש? האזרח דרור (שיחה) 12:34, 13 בדצמבר 2016 (IST)

כן. הרבה מאוד זמן אני חושב על הנושא הזה. לטעמי אפשר לציין את זה בתבנית הערך המומלץ. כמו שעשינו בסוכות. נגיד ביום ללא בשר נכתוב - היום מצויין על ידי כך וכך יום ללא בשר. ואז לכתוב על היום ועל השפעות הבשר. זה יצריך לעבור לערך מומלץ לפי יום וחודש ולדעתי זה יגדיל את האטרקטיביות של העמוד הראשי (30 ערכים מומלצים זה ממש מעט). זה גם זמן טוב לרענן את רשימת הערכים המומלצים, ולעדכן את הערכים הנדרשים. עידן ד (שיחה) 13:21, 13 בדצמבר 2016 (IST)
לא יודע אם זה מתאים בערך מומלץ דווקא - כי יש דברים שהם לא ערך מומלץ הם פשוט מתרחשים עכשיו.. ואולי אנחנו רוצים לזה חשיפה חודשית או שבועית ולאו דווקא יומית.. השאלה היא קודם כל איך לעשות תבנית כזו, עשיתי משהו דומה פעם עם המומלצים. לא זוכר איך..
בלי קשר צריך רשימת ערכים מומלצים יותר רחבה ומקיפה.. אבל יהיה קשה לדעתי להגיע ל 365 ערכים מומלצים..

האזרח דרור (שיחה) 15:02, 13 בדצמבר 2016 (IST)

אז אולי לשבץ את היום באירועים וחדשות. בכל מקרה, ביום ללא עישון, למשל, יהיה יפה לציין ערך שקשור לעישון בערך המומלץ, ולציין במקום בולט שזה יום ללא עישון. לא התכוונתי שהערך המומלץ יהיה דווקא הערך על היום הספציפי. ואני בהחלט חושב שיש לנו 365 ערכים שיוכלו להיות מומלצים ואם לא נתחיל לבנות רשימה לא נדע. עידן ד (שיחה) 15:11, 13 בדצמבר 2016 (IST)

אופניים למטרות פנאי בישראל

הי לכולם. קראתי כתבה בוואינט שמספרת שמתוכנן שביל חוצה ישראל באופניים(!). אני רוצה לשבץ את המידע ולא יודע איפה. בתחבורת אופניים בישראל אין התייחסות לפנאי, ולא מצאתי בשום מקום אחר. איפה כדאי להוסיף? ערך חדש? הרחבת ערך קיים? זו הכתבה. עידן ד (שיחה) 13:28, 7 באוגוסט 2018 (IDT)

הכנסתי את זה בערך של תיירות אופניים. אפשר אולי גם בתחבורת אופניים בישראל.. גבולי.. האזרח דרור (שיחה) 18:57, 13 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה! השאלה היא אם נסיעות פנאי הן חלק מתחבורת אופניים, או שיש לחלק את השימוש באופניים (השימוש הוא לצורך העניין הגדרת הבסיס) לתחבורה ופנאי. עידן ד (שיחה) 19:18, 13 בספטמבר 2018 (IDT)

הצעה - יצירת קובץ CSS גלובלי שעורכים רשומים יוכלו לערוך כאן מתוך הממשק

אלמנטי HTML מסוימים בחלק מן הערכים שלנו דורשים הנחיות ספציפיות לקלאסיי CSS שלהם ומכאן גישה לקובץ CSS (לדוגמה, התמונה הפנורמית על הבודהה בערך היווצרות הבודהיזם). הדבר נובע מכך שאנו משתמשים בגרסה ישנה יחסית של מדיה-ויקי שלא כוללת תבניות מדיה-מיקי שמייתרות את הצורך בהתאמות CSS כאלה (כמו למשל "תבנית:תמונה רחבה"). אם אין כוונה לשדרג את הגרסה אני מציע לפחות לעת עתה להוסיף קובץ CSS גלובלי שייתן להוסיף הנחיות עיצוב לאלמנטים מסוימים לפי קלאסים שנוצרים להם מה PHP או שאנחנו עצמנו נוסיף במקרי הצורך. בברכה. EqualizeE (שיחה) 10:14, 27 בנובמבר 2018 (IST)

משתמש:Eburcat, משתמש:האזרח דרור תוכלו להתייחס? (מקווה שהתיוג עובד). עידן ד (שיחה) 14:28, 28 בנובמבר 2018 (IST)
התיוג עובד, אבל אני לא מבין בזה.. האזרח דרור (שיחה) 16:11, 3 בדצמבר 2018 (IST)

תופעה שפוגעת באתר ובעמותה

שלום לכם, בכל פעם כמעט שאני מנסה לערוך ערכים גדולים עם המון בתים או המון מידע (בגלל תמונות) כמו למשל התפתחות הזהות המגדרית או מדבריות האורן אני נוטה לחוות http error מסוג "Bad gateway" (קוד מצב: 502). גם בטעינת ערכים גדולים זה קורה פעמים רבות.

בעיה זו מסבירה בעיה נוספת וחמורה שזיהיתי; SEO גרוע לאקו-ויקי (מה שגם פוגע בעמותה לכלכלה בת קיימא) - יש לנו כאן אחלה ערכים אבל האינדוקס של האתר מאד מאד איטי, הרבה יותר איטי ממה שהוא אמור להיות בהתחשב בגורמים אלה:

  1. ותק הדומיין.
  2. ארכיטקטורת התוכנה הטובה וה SEO-friendly של מערכת ניהול התוכן "Media-Wiki".
  3. איכותם הגבוהה של הדפים באתר הן מבחינת markup והן מבחינת איכות וכמות הטקסט.

אני סבור שהבעיה מקורה בשרת ושצריך לשדרג את השרת.

אם אני מריץ למשל סריקת GPI על הדף "מדבריות האורן" אני מקבל ציון 99 לדסקטופ ו-55 למובייל (בעיקר בגלל זמן טעינה של 7 שניות) אך אלו לא מקורות הבעיה; ישנה בעיה עמוקה יותר כי רק בבדיקה החמישית שהרצתי קיבלתי את התוצאה הזו !!! 4 הבדיקות הקודמות קרסו (שוב פעם bad gateway אפילו לרובוט הגוגלי).

הסיבה לבעיית ה bad gateway היא ספייקים בשרת (נפילות זמניות בשל ניצול מירבי של משאבים). כמות כזו של ספייקים איננה סבירה בעליל וגורמת לאינדוקס גרוע ומאוחר במיוחד של הדפים החדשים בגוגל כמו גם לתחזוקת SEO נמוכה של דפים קיימים ביחס לדפי מתחרים (שעוברים שינויים תכופים).

עלינו לשדרג את סבית השרת הקיימת או למצוא סביבת שרת טובה יותר (אולי יספיק רק לשנות את ה"בלוקים" של קבצי ה Nginx, אולי לא, אינני יודע).

משתמש:האזרח דרור, אינני יודע היכן אתם מאחסנים ואין זה מענייני האישיים כמובן (אני בסה"כ משתדל לתרום בצניעות) אבל הבעיה הזאת באמת זועקת לטיפול; אני ממליץ לשקול לאחסן ב Linode אם אתם מקימים סביבה על יד Bash ישירות (או בעקיפין על ידי Ansible) או אם מדובר בשרת שיתופי אז סביר לי להניח שחבילת פרימיום שיתופית ב-SiteGround היא אופציה טובה. לשיקולכם.

תודה. בברכה. EqualizeE (שיחה) 10:55, 30 בנובמבר 2018 (IST)

תודה על המידע והצפת הנושא. זה מאוד חשוב לנו. נדבר על זה שבוע הבא. עידן ד (שיחה) 20:49, 30 בנובמבר 2018 (IST)
הסביבה הקיימת ניתנת לנו בתרומתו האדיבה של עירא, בחינם, ביותר מ-10 השנים האחרונות. מדובר על שרת משותף לנו ולעוד מספר אתרים, שאנחנו כנראה ה"לקוח" הכי כבד שלו. 8 ליבות של 1.6GHz, עם 10GB זיכרון (כמעט שאינו מנוצל), Debian שהותקן עליו ידנית MySQL עם PHP ועם MediaWiki ו Nginx. בעבר היה מדובר על מאות דולרים בחודש כדי לקבל שרת עם ביצועים דומים ועם ההרשאות שאנחנו צריכים עליו - ייתכן והיום מדובר בעשרות דולרים בחודש - צריך לרדת לפרטים ולעשות קצת ניסיונות כדי לוודא. --איתן בורקט (שיחה) 22:00, 30 בנובמבר 2018 (IST)
אני מציע שנקיים על כך פגישה, ובנוסף אלינו מציע שיצטרפו גם עירא ודרור. אני לוקח את האחריות האדמניסטרטיבית שזה יקרה. בינתיים אפשר להכין את הפגישה פה ולהמשיך בדיון. עידן ד (שיחה) 22:18, 30 בנובמבר 2018 (IST)
תודה, בהצלחה. לא מבין בזה שום דבר ולכן סביר שלא אוכל לתרום לזה. המלצה אחרת - לקצר ערכים - עדיף פחות מ-10 עמודים בפונט 11 בוורד נניח. אחרת אנשים לא יקראו. ערך זה לא ספר. האזרח דרור (שיחה) 16:11, 3 בדצמבר 2018 (IST)
דרור, לצערי הפיתרון שאתה מציע לא סביר במקרה הזה שכן הנה אפילו בטעינת דף המזנון ממש כרגע חוויתי Bad gateway ואני חווה אותו במגוון דפים וערכים ואפילו כשאני בא לערוך סקשן של קצר של ערכים מסוימים.
זאת למרות שאני לא חווה שום בעיה כזו באף אתר אחר וברור לי שהבעיה מגיעה מהשרת; יכול להיות מקונפיגורציה כאמור אבל להערכתי זה באמת יותר עניין של משאבים ודגדוג קצה היכולת של השרת הקיים; בעקבות דברי איתן, לאו דווקא בגלל אי ספיקת משאבים של השרת עצמו אלא בגלל שימוש יתר שיתופי במשאבין בזמן נתון.
מעבר לכך, דרור, לדעתי ערכים לפעמים צריכים להיות דף או 2 מעבר לכל הגבלה כללית ולא נראה לי נכון להגביל בצורה כזו על אף שכמובן אין זה יהפוך את הערך לספר. בברכה. EqualizeE (שיחה) 18:58, 3 בדצמבר 2018 (IST)
היום השרת עובד בסדר. אם אתם נתקלים בתקלות בעריכת ערכים, בחיפוש או בכניסה אליהם - תעדכנו אותי. אני ממש לא מסכים שצריך לקצר ערכים בגלל בעיה בשרת אלא צריך לשפר את השרת... כמו כן אני לא מפחד מערכים ארוכים (פונט 11? מתכון לעיוורון...) וכל מקרה לגופו. מפנה לערך (בגרסה ישנה, מסתבר שקיצרו וסירסו אותו) שק לי בתחת בוויקיפדיה העברית. ראו איזה ארוך הוא.[9] לא צריך לפחד מערכים ארוכים אם החומר חשוב שיהיה בערך המרכזי. רואים גם בסטטיסטיקות שככל שהערך ארוך יותר - כך משך הצפייה בערך גבוה יותר - יש ערכים שמגיעים ל-6 דקות של צפייה ממוצעת. אנשים באים לפה כדי לקרוא! עידן ד (שיחה) 11:06, 4 בדצמבר 2018 (IST)
אני ממשיך להיתקל באותן תקלות שתיארתי בדיוק (כעיקר בערכים גדולים וכבדים). כמו כן, הערכים היווצרות הבודהיזם (שעלה כבר לפני שבוע וחצי כמדומני), והערך מדבריות האורן שעלה לפני 5 ימים כמדומני, טרם התאנדקסו בגוגל כך שבנוסף לבעיות שזיהיתי בשרת בכל הנוגע לערכים כבדים, יש גם עיכבת-סריקה לאתר (או שזו נובעת בגלל דירוג SEO נמוך לאקו-ויקי במערך המידע הגוגלי בגלל הבעיות הנ"ל או בגלל עיכבת-סריקה בקובץ ה robots.txt של MediaWiki כפי שהותקנה אצלכם, או חלילה בגלל שילוב של שני המצבים). בברכה. EqualizeE (שיחה) 14:26, 4 בדצמבר 2018 (IST)
הבנתי. תודה. עידן ד (שיחה) 15:04, 4 בדצמבר 2018 (IST)

העתקת מידע מויקיפדיה העברית

אני מבין שעל פי חוקי המיזם אסור להעתיק לכאן ערך מויקיפדיה העברית as-is (אלא אם כן נכתב כולו על ידי העורך שמעתיק אותו) אבל מה לגבי העתקת גרסה ישנה שלו שעברה שינויים (למשל, הגרסה הראשונה מתוך מאה גרסאות שברור שעברו שינוי מהותי) וזאת בתנאי שה"שלד" שיועתק יעבור שינוי קוסמטי לפחות להתאמתו לאקו ויקי? זה בסדר? תודה. EqualizeE 10:45, 6 בדצמבר 2018 (IST)

שלום, שאלות לגבי שם משתמש וחתימה

1. איך לשנות את שם המשתמש?

2. איך להחזיר חתימה לפורמט ברירת המחדל? אין לי העתק של פורמט ברירת המחדל (יש מצב שתפרסמו כאן איפה שהוא, אולי בדף העזרה)? ולא בא לי לשחזר העדפות בשחזור גורף ("שחזור הגדרות ברירת המחדל (בכל הלשוניות)").

בתודה. משתמש:EqualizeE 18:07, 11 בדצמבר 2018 (IST)