אקו-ויקי:דלפק ייעוץ

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ניתן לשאול כאן כל שאלה העוסקת באקו-ויקי - בענייני תוכן, עריכת דפים, עניינים טכניים וייעוץ כללי. נשתדל לענות על כל שאלה בהקדם. רשימת שאלות נפוצות ניתן למצוא בשאלות נפוצות.

להוספת נושא חדש ליחצו כאן. למענה יש להוסיף סימון נקודותיים (:) אחד יותר מהעונה מלפניך, בשביל לייצר הזחה, ויש לחתום בסוף המענה עם 4 סימני טילדה (~~~~).

תבנית שכח לחתום

לשמחתי יש לנו מ-2009 תבנית שכח לחתום, לעורכים ששכחו לחתום. יצרתי את תבנית משתמש בכדי שלא יהיה קישור אדום בתבנית. אולם בשיחה:ביטחון תזונתי זה לא עובד. אולי כי מדובר בתבניות ישנות, אך על פניו לא אמורה להיות בעיה. נראה שמדיה-ויקי לא "מכירה" בתבנית משתמש (קישור אדום) למרות שהתבנית קיימת. ואולי זה באג בתוכנה. למי הפתרונים??? עידן ד (שיחה) 15:47, 17 ביולי 2016 (IDT)

כנראה שהשתנה הקוד, העתקתי קוד עדכני מויקיפדיה ועכשיו עובד היטב. איתן בורקט (שיחה) 21:54, 17 ביולי 2016 (IDT)
מעניין. תודה. עכשיו כולם יודעים שדרור הוא זה ששכח לחתום :-) עידן ד (שיחה) 22:20, 17 ביולי 2016 (IDT)

הנחיות לדף שיחה

בבקשה רשמו הנחיות מפורטות כיצד מתנהלת שיחה בדף השיחה. האם אני אקבל למייל ידיעה שקבלתי תגובה לשאלה ששאלתי? Mgross (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

הי מוקי. את תקבלי הודעה אם יענו לך בדף השיחה שלך. בנוסף את צריכה לבדוק מה כתוב לך בהעדפות (למעלה ליד רשימת המעקב) בלשונית פרטי משתמש. את יכולה לבקש לקבל מייל על כל דף שאת מוסיפה לרשימת המעקב שלך. אגב, את יכולה שם גם לבחור האם את רוצה להיות עורך או עורכת או להישאר בברירת מחדל שזה ללא מגדר במידת האפשר.ופתחתי עכשיו את הדף שמסביר על דף השיחה. הוא עדיין לא גמור לגמרי אבל זה כרגע מספיק טוב (חסרים כמה הפניות מהדף כדי שכל מה שכתוב שם יעבוד). לסיום - חותמים בסוף עם 4 טילדות - ~ מופיע ליד המקש 1. עידן ד (שיחה) 10:01, 26 בינואר 2017 (IST)

עזרה בפתיחת תבנית

אני מנסה לפתוח את תבנית:אין תמונה אך התמונות לא משובצות בתבנית. העלתי את התמונה של גבר (רוצה לשבץ בערך על שאול מרידור והתבנית לקוחה מהגרסה של סביבות 2007 בוויקיפדיה העברית. קישור לתבנית בוויקיפדיה. איך אפשר לפתור זאת? עידן ד (שיחה) 10:47, 5 ביולי 2017 (IDT)

ערך בנוגע ל Litter

אני מעוניין לכתוב קצת על נושא של לכלוך בפומבי, או זריקת אשפה בציבור - ומתלבט איך לקרוא לערך. לא מוצר תרגום טוב של המילה Litter לעברית. הערך בויקיפדיה האנגלית קולע למה שאני מעוניין לכתוב עליו - https://en.wikipedia.org/wiki/Litter, אני מעוניין להוסיף התייחסות ספציפית לישראל. רעיונות? נראה לי שאני אתחיל עם טיוטא של ערך בשם "אשפה". --איתן בורקט (שיחה) 18:58, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

לדעתי אשפה זה מעולה. יש הבדל בינה לבין פסולת. עידן ד (שיחה) 22:55, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
אשפה זה אולי רחב מידי. "השלכת פסולת" בגוגל היא עם 98 אלף תוצאות, השלכת אשפה 60 אלף, לכלוך ברחוב 140 אלף, אשפה ברחוב 410 אלף, זבל ברחובות 423 אלף, זבל ברחוב 478 אלף. השלכת אשפה\ זבל ברחוב כ-30 אלף . הייתי בוחר בשלב ראשון על זבל ברחוב- קודם להיות במקום שימצאו אותך ורק אחר כך לדייק האזרח דרור (שיחה) 09:00, 2 באוקטובר 2018 (IDT)

איפה אני יכול למצוא את כל התמונות שהועלו לשרת המקומי כאן (כלומר שאינן מ WikiCommons)?

תודה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:30, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

אנא חלוק עימנו הפנייה לדף רלוונטי משתמש:עידן ד. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:30, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

מבחינתי תשובתי בכותרת העוקבת לכותרת זו "איך ניתן ליצור דף שמכיל את כל התמונות שהועלו לשרת המקומי (כלומר, תמונות שאינן מ WikiCommons)?" בדף זה עונה על השאל הזו. עידן ד (שיחה) 14:41, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
בדקתי בדוקומנטציה של MediaWiki ומצאתי דף זה כאן:
https://www.ecowiki.org.il/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93:%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%AA_%D7%A7%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%9D
רכיב ה-URL הלא מקודד נקרא Special:ListFiles
עברתי במהירות על תמונות מהאחרונה ועד שנת 2012 וכל מה שמצאתי הועלה לסביבת האתר על ידי משתמשי אקו-ויקי (כלומר איננו מ WikiCommons).
עלי לנסות ליצור דף דמה חדש של מדבריות האורן עם תמונות מקומיות בכדי לוודא סופית אם הבעיה קשורה לתמונות מ WikiCommons בלבד או לתמונות בכלל (כלומר גם לכאלה שאינן מ WikiCommons אלא יושבות על השרת המקומי בלבד). ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:49, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
נוצר הדף בדיקה:מדבריות האורן עם תמונות מקומיות בלבד. ‏EqualizeE‏ • שיחה 18:39, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
כן. רשימת התמונות בשרת האתר ברור שיש. זה בדפים המיוחדים וזה נגיש לכולם. מצטער אם הובן מתשובתי אחרת. השאלה מבחינתי היא האם ניתן ליצור רשימה של תמונות באתר של דפים שנמשכים מהקומונס. עידן ד (שיחה) 21:42, 25 באוקטובר 2020 (IST)

איך ניתן ליצור דף שמכיל את כל התמונות שהועלו לשרת המקומי (כלומר, תמונות שאינן מ WikiCommons)?

אם אינך יודע\ת אנא תייג\י מישהו\י שכן. בתודה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:29, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

שאלתי את השאלה הזו בזמנו את איתן, שהוא זה שמתמצא אצלנו במדיה ויקי. הוא אמר שהוא לא מכיר יכולת כזאת. ניתן לשאול ספציפית במיזמי ויקי אחרים אם הם מכירים. עידן ד (שיחה) 14:40, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
אכן, ייתכן ואנסה לברר, שוב תודה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:43, 21 באוקטובר 2020 (IDT)
לאחר שמצאתי דף שמכיל את כל התמונות שהועלו כאן לסביבת השרת המקומי על ידי משתמשים (כפי שפירטתי בדיון אחד למעלה) אפשר לבנות כלי שיעשה כן בשפת תכנות כל שהיא אם כי אני מתרשם שזו מטלה מיותרת בהתאם למה שכתבתי בדיון אחד למעלה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 14:51, 21 באוקטובר 2020 (IDT)

מה לעשות אם ברצוני להעלות לכאן קובץ מ WikiCommons אך המערכת מזהה בטעות שהוא כבר הועלה לכאן?

ברצוני להעלות למאגר הקבצים של אקו-ויקי קובץ זה לאחר שהורדתי אותו מקומונס למערכת ההפעלה שלי; כשבאתי לעשות כן הופיעה לי הודעה כמו "קובץ בשם זה כבר קיים" למרות שלמיטב ידיעתי קובץ בשם זה מעולם לא הועלה מוחשית לעץ הקבצים של אקו-ויקי; כלומר, מה שיש כאן זה דף שאליו הקובץ מופנה מ WikiCommons ולא הועלה לכאן ישירות.

אנא הדריכוני איך להעלות לכאן את הקובץ בלי בעיה משתמש:עירא/משתמש:Eburcat/משתמש:עידן ד/משתמש:האזרח דרור; בתודה וברכה, ‏EqualizeE‏ • שיחה 15:49, 28 באוקטובר 2020 (IST)

אני מניח שזה בגלל שהשם שנתת לקובץ אותו רצית להעלות לשרת אקו-ויקי זהה לשם הקובץ שכבר קיים בשרת ויקיקומונס. מאחר שאקו-ויקי יכול למשוך קבצים גם מהקומונס באופן אוטומטי - אי אפשר לעלות קובץ בשם זהה לקובץ המופיע בקומונס. לא בדקתי את זה אבל זו הסיבה נראה לי. מציע פשוט לתת לקובץ שם שונה. אפשר אפילו להוסיף את הספרה 1 בסוף שם הקובץ וזה מספיק. עידן ד (שיחה) 10:37, 3 בנובמבר 2020 (IST)

עריכה במקביל באקו-ויקי וויקיפדיה

שלום, אני חדשה כאן. לאחרונה, אני מנסה לשפר את הערכים בנושא קיימות בוויקיפדיה. קראתי על ההבדל בין אקו־ויקי לבין ויקיפדיה ובאיזה שהוא מקום גם על נושא זכויות היוצרים. באופן כללי, האם יש מניעה לעבוד במקביל בשתי הפלטפורמות? באופן ספציפי, האם זה לגיטימי לבצע את הפעולות הבאות?

  1. להוסיף טקסט זהה בשתי הפלטפורמות
  2. להשתמש בחלוקה לוגית הקיימת באקו-ויקי כדי לשפר את הערך המקביל בוויקיפדיה
  3. להשתמש במידע הקיים באקו-ויקי כדי לשפר את הערך המקביל בוויקיפדיה

האם ידוע לכם על עורכים ועורכות נוספים הפעילים בשתי הפלטפורמות? ניסיתי לפתוח קבוצה של בעלי ידע בקיימות בוויקיפדיה, אך לא היתה לכך היענות. האם כל העורכים הסביבתיים עברו לאקו-ויקי? אם יש לכם המלצות או הערות אחרות בנוגע לעבודה במקביל, אשמח לשמוע. תודה, סיגל SigTif (שיחה) 09:06, 22 בדצמבר 2022 (IST)

הי סיגל. נעים מאוד וכיף שהצטרפת.
לשאלותיך:
  1. כן. כי זה טקסט שלך. תרגישי חופשי.
  2. ברמת העיקרון התשובה היא כן, כל עוד הטקסטים עצמם לא נלקחים.
  3. כן. טוב יהיה אם הערכים בנושא הקיימות בוויקיפדיה העברית יהיו טובים, לדעתי ולצערי הם לא במקום הזה.

רוב מי שעורך פה ערך בעבר בוויקיפדיה העברית, או עורך במקביל בשני המקומות (ובעיקר פה). למעשה, אני ודרור ערכנו בעבר בעיקר בוויקיפדיה, ולי נמאס לכתוב שם מסיבות שונות. לתפיסתי אקו-ויקי הוא אתר מקצועי בתחום אשר בנוסף לתפוצה הנרחבת יחסית שלו, הוא יכול להוות גם חממה ליצירת ידע שיוכל אחר כך לעבור למקומות אחרים כמו למשל לוויקיפדיה העברית, והידע הזה לעולם לא היה נוצר ונכתב בעברית אם אקו-ויקי לא היה קיים. עידן ד (שיחה) 13:03, 22 בדצמבר 2022 (IST)

לטעמי התשובה היא שניתן לעשות הכל. מבחינתי אין או לא צריך להיות הבדל בזכויות יוצרים, וזה נבע בעיקר מאי הבנה בתחילת המיזם ולא בהחלטה מודעת כלשהי.
כמובן נשמח מאד לעזרה , לטעמי יש גם התקדמות כלשהי בויקיפידה פשוט בגלל שיש יותר אנשים שמבינים את הנושא ושקדו שם על ערכים. האזרח דרור (שיחה) 12:27, 23 בדצמבר 2022 (IST)