ריצ'ארד נורגארד

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ריצ'ארד נורגארד (באנגלית: Richard Norgaard) הוא כלכלן אקולוגי ופרופסור למשאבים ולאנרגיה באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי.[1] ב"קבוצה לאנרגיה ולמשאבים".

נורגארד סיים את הדוקטורט שלו בכלכלה באוניברסיטת שיקגו בשנת 1971. באותה שנה הוא הצטרף לסגל של אוניברסיטת ברקלי שם הוא מכהן כפרופסור לאנרגיה ומשאבים ובכן בכלכלת משאבים וחקלאות. עיקר עבודתו מתמקדת בפיתוח כתהליך קו-אבולוציוני בין המערכות הסביבתיות והחברתיות. עבודה זו משלימה את המאמצים של אנתרופולוגי להבין את המודרניות בהקשר רחב ומגוון של תרבויות, היסטוריות ודרכי ידיעה שונות.[2] הוא גם חוקר איך כלכלה ואקולוגיה רואות בצורה שונה מערכות.

נורגארד היה מהמייסדים של האגודה הבינלאומית לכלכלה אקולוגית, והיה נשיאה בשנים 1998-2001. הוא חבר הוועדה המדעית של ארצות הברית לבעיות סביבה. Scientific Committee on Problems of the Environment (SCOPE). הוא היה שותף להקמת וכיהן כיו"ר של ארגון להגדיר מחדש את הקידמה (Redefining Progress) ארגון ללא מטרת רווח שעוסק במחקר ובחינוך אודות הפיכת החשבונאות הלאומית (תוצר מקומי גולמי לדוגמה) לבת קיימא וסביבתית יותר - לדוגמה מד קידמה אמין, וכן בנושא מיסוי סביבתי.

מספריו

  • "Development Betrayed: The End of Progress and a Coevolutionary Revisioning of the Future", Routledge, London and New York, 1994
  • יחד עם רוברט קוסטנזה כתב נורגרד את הספר מבוא לכלכלה אקולוגית An Introduction to Ecological Economics

קישורים חיצוניים