למה לא לסחור בקריפטו

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

Nuvola apps edu languages.png זהו מאמר דעה מאת {{{1}}}. מאמר דעה אינו אובייקטיבי.


אני לא סוחר בקריפטוקרנסי כי זה כסף שאיננו מדיני (איננו פוליטי) ויש לראשי מדינות המייצרים כסף משל עצמם אינטרס לחסלו (גם אם כרגע אינטרס זה לא ממומש).

הקריפטוקרנסי הופיע לראשונה בעידן בו פוליטיקאים רבים עדיין אינם חזקים במחשוב כמו המון ממי שצעירים מהם אך ברגע שכל פוליטיקאי יהיה בעל ידע ענף במחשוב (שנת 2036? אולי) ייתכן שממשלות העולם יתאגדו דרך ארגונים עולמיים לחסל את הקריפטו כליל, בערך כמו שהן מתאגדות לחסל את המזומן (מטבעות ושטרות).

זו זכותה של מדינה להחליט איזה כסף ישומש בתחומה; כמו שמדינת ישראל היא הסמכות להחליט אם יסחרו בתחומה בכסף איראני או לא, כך כל מדינה יכולה להחליט אם יסחרו בתחומה בקריפטוקרנסי או לא (ולפיכך, אם הבנקים שלה יכבדו אותו); כמובן שאם במדינה X לא מכבדים קריפטוקרנסי אפשר לפתוח חשבון בנק במדינה אחרת ולהמיר אותו לכסף שם (אם בכלל רוצים להמירו לכסף) אך אני אישית לא הייתי מתעסק עם זה.

כיום אולי שווה להשקיע בקריפטוקרנסי אך אני אישית לא אעשה זאת גם ממקום אידאולוגי כי מבחינתי כסף תמיד אמור להיות עניין מדינה ואם ישנו "ערוץ שני" של כלכלה כספית (שאיננו מדיני), הדבר יכול להגדיל אי שוויון בשל מידע א-סימטרי, קשיי פיקוח וכן הרחקת המין האנושי מעידן האבטלה הטכנולוגית ועידן אפשרי של כלכלה דיגיטלית ללא כסף.