משתמש:בן אהרוני

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בהכשרתי המקצועית אני מקדם אתרים מומחה קידום אורגני.

אני פעיל לשוויון בידע.

אני סובל מהפרעת שינה נדירה הנקראת Free Running הגורמת לי להירדם כל יום מאוחר יותר (אלא אם אני לוקח תרופות שינה) ופעיל לקדם מודעות להפרעת שינה זו.

מדיה ויקי

אני מאמין שתוכנת מדיה-ויקי בה נבנה אתר זה (וגם אתר ויקיפדיה ועוד רבים אחרים) היא תוכנה בעייתית ועלינו להגביל השימוש בה בעיקר לנושאים מדעיים-מדויקים ולכן אני מאד סקפטי כלפי מקורות "חוכמת ההמונים" הנכתבים בה (דוגמת ויקיפדיה).

דפי שיחה אישיים

אני סבור שיש לתת לכל משתמש את הזכות להחליט אם יכתבו אצלו בדף שיחת משתמש או לא ואם הוא מחליט שלא אז לחסום את דף שיחת המשתמש שלו לעריכה כך שאף אחד לא יוכל לערוך אותו ופניות למשתמש ייעשו רק באימייל. מה שבמרחב הפרטי צריך להישאר במרחב הפרטי.

אקו ויקי

אני סבור שאקו ויקי הוא מיזם הויקי השפוי היחיד שנותר באינטרנט הישראלי ומעודד תרומה לו. עם זאת, אני חושב שחלק מהערכים כאן ארוכים מדי ויש לקבוע תקני אורך למאמרים, תקן אחד שבוודאי אין לחרוג ממנו (למשל, לא יותר מ-10,000 בתים למאמר) ותקן שני לחריגים (למשל, לא יותר מ-5,000 בתים למאמר).

בין הערכים שכתבתי כאן

חריגות בנייה בהקשר אקוסטיקה בישראל

מניסיוני ענף הבנייה בישראל נחשב לבעייתי מאד ועם שיעורים גבוהים של חריגות בנייה (ואף ליקוויי בנייה) והיעדר מיגון מרעש; לפי התרשמותי, קבלנים ישראלים חמדניים ושחוקים כלל לא טורחים להשקיע בנושא מיגון מרעש ובונים פרוייקטים מסחריים באיכות דלה במטרה להתקדם מהר לפרוייקט הבא; הבקשה מארכיטקט או קבלן ישראלי לקחת שירות ייעוץ אובייקטיבי אצל יועץ אקוסטיקה מומחה טרם התחלת הבנייה, סביר לי להניח שתביא תגובת גיחוך.

חלק ניכר מן הציבור כמעט ואינו מודע לחשיבות של מניעת זיהום רעש ורבים איבדו אמון במוסדות כגון הרשות להגנת הסביבה שיפעלו למניעת זיהום רעש ואף התייאשו לפעול מול קבלנים חמדניים שאיכזבו אותם בדברים לא פחות בסיסיים (כמו בעיות לחץ מים או חלחול מים).

היגיינות חיים

ישנן כמה היגיינות חיים בסיסיות

 • היגיינת אוויר
 • היגיינת תזונה
 • היגיינת גוף (פעילות גופנית)
 • היגיינת שינה
 • היגיינת רעש

כשריכוזיות כלכלית היא דבר טוב

ניתן לשוח על מצבים נדירים בהם ריכוזיות כלכלית היא דבר טוב שדווקא תורם ליציבות מערכת כלכלית בטווח הארוך לפחות.

הנחת עבודה בקרב הסולדים מריכוזיות כלכלית באופן כללי היא שבאופן כללי ריכוזיות היא גרועה ובאופן כללי תחרות היא טובה. עם זאת:

אינטואיטיבית, נהוג לייחס מוצרים ציבוריים לגופים ריכוזיים ומוצרים פרטיים לגופים תחרותיים אך זו אינטואיציה מאד מתעתעת צריך להפעיל משנה זהירות למניעת ניוון ושאננות במבנים ריכוזיים ולדאוג להגינות במבנים תחרותיים ובכל מקרה בשני ההקשרים צריך לשאוף לאיזון, ליעילות ולקיימות

משפטים בנושא חברה וכלכלה

 • לא להגדיר אנשים בהגדרות חד מילתיות ישפר את עולמנו
 • מי שאינו מביע דעתו בצורה סדורה, מונע מאחרים לחשוב עליה ברצינות
 • רופאים יש הרבה, מנתחים יש מעט
 • טראומה נפשית תהרוס רק זמן
 • אל תשאל אדם דווקא מה שאתה הכי סקרן לשאול אותו ← מה שהוא ירצה הוא כבר יספר לך
 • העיקר במלחמה הוא לנצח, בלי שאף אחד ישרוף את האחר
 • אנשים נוטים למכור מהר יותר נכסים שהרוויחו עליהם מאשר נכסים שהפסידו עליהם, זה כמו מהמר בקזינו שהפסיד ואומר לעצמו אני אהמר עוד קצת לא בשביל להרוויח, אלא בשביל להחזיר את ההפסד