שיחה:השפעות סביבתיות של מזון מהחי

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דרור,

אני חושב שהדו"ח מחשב את ההשפעות עד למקרר - ולא הלאה. אבל צריך להעמיק בקריאה. יונתן.

זה היה רק ספקולציה מצידי (כתבתי כדי לא לשכוח את הנושא). בכל מקרה שווה לציין את זה גם אם הדוח כן מחשיב את זה, פשוט להעביר את זה למקומות המתאימים. האזרח דרור 00:00, 18 במרץ 2008 (IST)

שאלה

בערך כתוב "על פי הדו"ח משקי החי הם הגורם השני או השלישי בחשיבותו בבעיות סביבה רבות, הן במישור העולמי והן במישור המקומי." שאלתי היא מהו הגורמים הראשון (או הראשון והשני) שעוקפים את תעשיית המזון מהחי?

תודה, Doronef 22:50, 19 בנובמבר 2008 (IST)

[1] תקרא כאן את הפסקה הראשונה בתקציר המנהלים (עמוד XX) - זה מה שהם אומרים. בכל נושא לגופו, וגם זה תלוי הרבה פעמים בצורות המדידה, במקום עצמו ובתנאים בו, ובסיכון שאתה מאמין בו הכי הרבה. לדוגמה זיהום מים - במקומות רבים בעולם זיהום מים חמור הוא בחיידיקים - לדוגמה שלשול גורם לתמותה של אלפי ילדים בעולם השלישי כל יום. (ראה משבר המים העולמי). במקומות אחרים בעולם - כמו נחלת יצחק לדוגמה זיהום במתכות כבדות ובVOC יכול להיות חמור יותר. באופן דומה אפשר לדבר על זיהום אוויר ודברים אחרים. תחומים שבהם אפשר לדרג בצורה טובה יותר נזק באופן עולמי הם דברים כמו התחממות עולמית או חור באוזון (שמשפיע קודם כל על איזורי הקטבים) - אבל בהם יש גם הרבה אי וודאות לגבי איך המערכת עובדת ואיזה השפעות יש לכל דבר (לדוגמה איזה תפקיד ממלא מדבור בתהליך וכו - זה לא רק שאלה של תרומה לגזי חממה).

לפי הדו"ח הסקטור החקלאי מהחי תורם יותר לגזי חממה יותר מאשר כל התחבורה - צריך לבדוק את זה - כי בערך גז חממה כתובים דברים מעט שונים. בכל מקרה - שווה לנסות לחקור את זה. אתה מוזמן להרחיב את זה ותחומים נוספים.

האזרח דרור 09:13, 20 בנובמבר 2008 (IST)

לגבי השיטה של סוורי

האם לדעתו המרעה כפי שהוא כיום מועיל או מזיק? האם הוא מצדיק גם כריתת יערות עבור המרעה? עד כמה דעתו מקובלת בקרב חוקרים בתחום? אריק1111 (שיחה) 02:57, 21 ביולי 2013 (IDT)