הודעה לכל משתמשי אקו-ויקי: הותקנו בהצלחה גאדג'אטים על שרת האתר. ניתן לבחור מביניהם בדף ההעדפות האישיות. כמו כן, מהיום אפשר לכתוב משוב על הערך בתיבה שמתחתיו, לאחר הרשמה קצרה.

La Belle Verte

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

La Belle Verte (מצרפתית: הירוקה הנאה) הוא סרט עלילה צרפתי משנת 1996, המתאר את מסעה של אורחת מכוכב אחר שבו שוררת הרמוניה ושלווה של שבטים החיים בפשטות מרצון אל כדור הארץ המודרני. הסרט מתייחס בצורה משעשעת וטראגית לתרבות הצריכה, מלחמה, זיהום, ניכור, כסף, אי שוויון, היררכיה, וצריכת בשר.

תקציר העלילה

מילה, שהתאלמנה מבעלה, שנהרג במפתיע בגיל 140, מתנדבת להישלח לביקור לימודי בכדור הארץ. בפעם האחרונה שביקרו בו הדבר היה בזמן המהפכה הצרפתית ולאחר תחילת המהפכה התעשייתית לפני 200 שנים. מילה נוחתת בפאריס כשהיא "מוטענת" בתוכנות שהוכנסו לתוכה המאפשרות לה לדבר בשפות שונות ו"לנתק" אנשים כדי לנקות אותם מהשפעות התרבות ולראות באופן ברור את חייהם.

מילה מתקשה להאמין לעולם שבו יש מכוניות וזיהום, צואה על המדרכה וניכור עירוני. היא לא מצליחה לאכול את המזון המודרני ומזדעזעת למראה שימוש בכסף ובשל צריכה של בשר למאכל. היא זקוקה למים כדי לתקשר באופן טלפטי עם בני עמה בכוכב המוצא שלה. היא הולכת למחלקת ילודים כדי "להיטען" באנרגיה ושם היא פוגשת בילד שננטש על ידי אימו שנאנסה במלחמה ביוגוסלביה. היא נאלצת "לנתק" את הרופא האחרי ועוברת להתגורר במרפסת שבביתו. בתוך כך היא פוגשת בבני משפחתו ומשנה את חייהם.

קישורים חיצוניים

  • הסרט באורך מלא עם כתוביות בעברית
  • La Belle Verte בוויקיפדיה האנגלית