ארז צדוק

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ארז צדוק

ארז צדוק (נולד ב-19 ביוני 1968) הוא איש שוק ההון, סופר ומרצה. צדוק הוא מנכ"ל קרנות אביב שמנהלת את אביב ערכית – קרן להשקעה בחברות הוגנות, אביב גלובלית – קרן מניות מגודרת סיכון ואביב ביו-אינווסט – קרן להשקעה בחברות ביומד. צדוק הוא מחלוצי ההשקעות הגלובליות בישראל. התפקד למפלגת הבית היהודי ומתמודד לרשימתה לכנסת ה-21 במטרה לדבריו לגרום לשינוי גם במערכת הפוליטית.

בשנת 2012, במטרה לשלב עסקים עם ערכים, מכר צדוק את בית ההשקעות "גרין בול" אשר אותו ניהל, והקים את חברת ניהול הקרנות 'אביב'. קרן הדגל של החברה, אביב ערכית, משקיעה בחברות שמתנהלות בהוגנות בלבד.'אביב ערכית' היא הקרן הראשונה בישראל שמשקיעה בחברות ציבוריות העומדות בקריטריונים שונים של הוגנות זאת מתוך תפיסה כי השקעות בחברות שמתנהלות בהוגנות מספקות תשואות גבוהות יותר, בסיכון נמוך יותר לאורך זמן.

כתב ארבעה רומנים כשהרביעי, 'הסנדלר מכוכבאן', דורג בשיאו במקום רביעי ברשימת רבי המכר של צומת ספרים. כמו כן כתב שני ספרים מקצועיים בנושא השקעות גלובליות - 'המדריך הישראלי להשקעות גלובליות' ו-'קרנות גידור – מדריך למשקיע' וכיום מרצה למימון בינלאומי לתלמידי MBA במכללה למנהל בקורסים לניהול השקעות גלובליות ולמימון בינלאומי, צדוק מעביר הרצאות אורח בנושאי הוגנות בעולם ההשקעות, מתווה הגז (אשר היה פעיל נגד אישורו) ועוד.

צדוק נשוי, אב לחמישה וגר בישוב אלקנה.

ספריו

צדוק הוציא ארבעה רומנים, ושני ספרים מקצועיים בתחום ההשקעות:

סיפורת:

  • השתלטות, הוצאת תמוז, 2004
  • מהלך מסוכן, הוצאת תמוז, 2005
  • דוסטוייבסקי זה לא, הוצאת משכל, 2008
  • הסנדלר מכוכבאן, הוצאת סלע ספרים, 2012

ספרי עיון:

  • קרנות גידור - מדריך למשקיע בשיתוף ד"ר אילן דון
  • המדריך הישראלי להשקעות גלובליות

קישורים חיצוניים

Stub general.png ערך זה הוא קצרמר. אתם מוזמנים לתרום לאקו-ויקי ולהרחיב אותו.