שיחה:לולאת משוב

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שייכתי את הערך לקטוגוריית לולאות משוב, אבל צריך עכשיו קצת לסדר אותה. הכונה שיהיו בה אוסף של דוגמאות ללולאות?? Yjonas83 10:15, 3 יוני 2006 (CDT)


הי יוני, אתה בטוח במה שכתבת על מספר זוגי או אי זוגי שגורם ללולאה מחזקת או מאזנת??? לי זה נשמע שגוי. לולאה מאזנת כאשר הכוחות המחלישים בה גוברים על המחזקים, לולאה מחזקת כאשר הגורמים המחזקים גוברים על המחלישים. ללא קשר למספרם.

הנה קטע שאני רוצה להכניס, בתנאי שנבין אחד את השני...:

לפי הבנתי ההתייחסות להשפעות המחלישות בתוך לולאת משוב בודדת היא כלפעולת כפל במספר שלילי, היות שהיא הופכת את כיוון הפעולות הקודמות, לכן עניין ספירת מס' השפעות המחלישות. שאר מה שכתבת נראה לי מתאים ביותר, זה מתאר דפוסי התנהגות של מספר לולאות משוב קשורות, כלומר מערכת קטנה. כמובן שללולאת משוב בודדת אין ערך (גם לא מתקיימת במציאות) ולכן אני מסכים שזה צריך להיכנס כאן. יונתן 10:27, 26 יולי 2006 (CDT)
טוב, זה לא הולך ככה... המקרים שאתה תיארת הם מעגלים בהם יש תת מעגלי משוב. למשל בנושא מספר התלמידים בכיתה: כל יחידה היא מעגל משוב בפני עצמה. ירידת הריכוז של התלמדים כפונקציה של הצפיפות בכיתה זה מעגל משוב, יש לו דינמיקה משלו עם קצב וקבועי זמן משלו. המעגל הזה יוצר אינטראקציה עם המעגלים האחרים. התוצאה הסופית היא פונקצייה של כל הקבועים של כל המעגלים. כך התוצאה הסופית יכולה להיות התייצבות על מספר תלמידים כלשהו, או דוקא תנודה מתמדת...
לא הבנתי אותך.., מדוע בתוך כל אחד מהחלקים מסתתר מעגל? איזה מעגל מתקיים בקשר בין מספר התלמידים בכיתה למידת הריכוז שלהם? יונתן 13:58, 26 יולי 2006 (CDT)
מממ... אתה כניראה צודק. היה נידמה לי שזו לולאה. בכל אופן, זה לא שכל השפעה כזו מוסיפה מינוס לאיזו מכפלה, ולכן מספר זוגי של מינוסים הופך לפלוס...
אני חושב שכן, הרי קשר שלילי אינו מקטין אלא הופך את כיוון הפעולה, ומספר זוגי של הפיכות מתאזן. כמובן שעניין הכיוון לא נוגע לגודל. יונתן 14:03, 2 אוגוסט 2006 (CDT)

הכנסתי ושילבתי בין הגרסאות השונות. האזרח דרור 10:11, 26 יולי 2006 (CDT)