שיחה:חינוך וקיימות

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נקודה שחשבתי עליה בזמן האחרון היא שמוטב שנפסיק להשתמש במילה סביבה. הבעיה האקולוגית אינה בעיה של הסביבה אלא של בני האדם כולם, של עתידם ושל עתידו של כדור הארץ. כל עוד משתמישם במילה סביבה, העניין מתקשר למשהו שנמצא "בחוץ" ולציבור שוחרי איכות הסביבה, שהמרחק בינהם לבין תפיסה של כלכלה-אקולוגית הוא גדול (אם כי אין כוונתי לזלזל בהם). יונתן 21:28, 19 ביולי 2007 (IDT)

מודל של הכלכלה האקולוגית

אחד המודלים המתארים את הכלכלה האקולוגית הוא שלושה מעגלים אחד בתוך השני. הגדול ביותר הוא הסביבה או כדוה"א אם תבחר לקרוא לו כך, השני הוא המעגל של החברה האנושית והשלישי הוא המעגל של הכלכלה. אנו חייבים להבין שהכלכלה צריכה לפעול בתוך מגבלות של כדוה"א ובתוך מגבלות של החברה. אני לא חושבת שזה משנה אם משתמשים במושג סביבה או כדוה"א. השאלה מהי הערכיות הניתנת לאותה הגדרה של העולם בו אנו חיים. אחת הטענות המרכזיות של הקיימות והכלכלה האקולוגית שאנו משתמשים בשירותי החינם של הטבע ובכך מנצלים את הסביבה ופוגעים בה. ולכן החשיבות היא בהגדרה הערכית שיש לסביבה שלנו ופחות למושג עצמו. טל קמחי

טל - הערות טכניות לשיפור השיח- את יכולה לחתום על ידי 4 טילדות (~), ואת יכולה להזיח את התגובה ימינה על ידי נקודתיים.
ותיקון קטן - כולנו משתמשים בשרותי החינם של הטבע, הצרה היא של העמסת יתר והרס של המערכות שמספקות שרותים אלה, באופן שמקשה עליהן א. לתפקד ולתת לנו וליצורים החיים את השרות ב. לשקם את עצמן. שימוש עצמו אינו בעיה, אלא שימוש מוגזם, מוטעה, בקצב מהיר מידי, בהתערבויות גסות מידי וכו'.
הנה אני חותם האזרח דרור 23:05, 19 ביולי 2007 (IDT)