שיחה:חומרנות

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

בעיה בערך - לא ברור מה ההגדרה של חומרנות (ועל מה הגדרה כזו נסמכת) . יש ערך על מטריאליזם אבל נראה שהוא שונה. איך יודעים אם מישהו הוא בעד חומרנות? וכו'. צריך יותר סימוכין.. האזרח דרור (שיחה) 16:51, 7 בינואר 2019 (IST)

אני מסכים שניתן לשפר את הערך. מטריאליזם הוא מונח מטריה שלרוב מוגדר טוב יותר באופנים ספציפיים כמו "מטריאליזם כלכלי". אני לא מכיר הגדרה אחת מוסכמת על חומרנות ולכן אני מסתפק בהצגת המונח כקושר סוגים שונים של אנוכיות וחמדנות והיקשרות אנושית על בסיס סמים כמו כאשר אנשים צריכים סם מסוים כדי לתקשר עם אחרים באופן אנושי. אנושיות שתלויה מדי בחומר ולא בנפש האדם היא מבחינתי חומרנות בהגדרה בסיסית אבל בערך אנו נדרשים לתת דוגמאות.
לא לחינם רוב הדתות בעולם מדגישות את נפש האדם מעל הצרכים החומריים של האדם ולא לחינם הדתות השונות התנגדו לצריכת סמי שעשוע, הימורי שעשוע, ריבית, זנות מרצון מלא (ובעידן המודרני גם סלידה משימוש לרעה בטלוויזיה וסמארטפונים וכו'); גם עם דתות אלה כללו מידה רבה של הבלים, יש להן מכנה משותף והוא סלידה מן החומרנות ולדעתי עלינו לבודד זאת ולתעד זאת בערך וכאמור אין ספק שצריך לשפר את הערך כך שהתיעוד יהיה מדויק יותר.
בברכה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 13:50, 8 בינואר 2019 (IST)