שיחה:בעיות חנייה בישראל

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עריכה

הורדת הקטע על אובר - לא נכון ועידוד לשימוש בפלסטר נגד מחלה. הורדת הקטע על רחפנים - זה רחוק מאוד ולא ברור עד כמה מהותי ומה המחיר הקיימותי של זה. הוספת קטע על חנייה חינם וחנייה בתשלום והרחבה על המהלך של עינת קליש רותם בעניין. עידן ד (שיחה) 08:57, 7 במרץ 2019 (IST)

מחיקת הציטוט של עינת קליש-רותם

שלום חברים,

1. מי מבטיח לי שראשת העיר הספק-ממוניסטית לא מצאה שיטה "ישנה ובטוחה" להעצים את קופת העירייה על ידי ריבית על דוחות החנייה הרבים שיגיעו לתושבים שהתרגלו במשך עשרות שנים לאבני שפה אפורות?.

2. מי מבטיח לי שאבני שפה כחולות-לבנות זה בכלל פיתרון; הרי נניח שכל אבני השפה בעיר אופורות (או כחולות-לבנות) אבל גם יש מגמה ברורה, כולל תקציב מספיק, להשקיע בתחבורה ציבורית (ואף השקעה בפועל); איך צבע אבני השפה ותשלומים מינוריים על חנייה לתושבי הרחוב בלבד אמור לשנות במשהו? איפה הראיות האמפיריות שהוא ישנה במשהו?

מבחינתי ואולי אני טועה, אין שום קשר בין היעדר תשלום על חנייה, או בין תשלום על חנייה, לבין מגמה ותקציב להשקעה בתחבורה ציבורית, אלא אם הדרך היחידה להשיג את התקציב למגמה היא צביעת אבני שפה בצבע כחול-לבן - אני מסופק שזה המקרה כאן.

מעבר לכך, הסרתי את הטענה שבערים רבות בישראל צבעו אבני שפה בצבע אפור; דווקא כמעט כל רחוב בתל אביב ורמת גן שעברתי בו (כולל רחובות קטנים ונידחים) עם אבני שפה כחולות לבנות; אפור אפשר למצוא אולי בכמה יישובים בפריפריה. ‏EqualizeE‏ • שיחה 20:00, 27 במרץ 2019 (IST)