ערן גורן

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערן גורן (נולד ב-18 במרץ 1959) הוא איש עסקים ישראלי, העוסק בהשקעות בשווקים בינלאומיים ובייעוץ פיננסי.

ביוגרפיה

גורן שירת ביחידת שלדג ושוחרר מצה"ל בדרגת רב-סרן.

בשנת 1985 התחיל את הקריירה העסקית שלו בלונדון שבאנגליה, כיזם נדל"ן ושותף מייסד של חברת הנדל"ן אורמינגטון. בשנת 1993 חזר לישראל וייסד עם עורך הדין אלי נחום את בית ההשקעות "זנקס" שהייתה מהגופים הראשונים שסיפקו שירותי ברוקרז' למשקיעים מוסדיים מחוץ לישראל שהשקיעו בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

בשנת 1998 זנקס התמזגה עם החברה הציבורית "נשואה" שעסקה בניהול תיקי השקעות, וערן החל לכהן כמנכ"ל החברה הממוזגת שקיבלה את שמה החדש "נשואה זנקס". בנובמבר 2001 פורסם ב-theMarker כי "מנכ"ל נשואה זנקס, ערן גורן, נטל אשראי מהחברה בהיקף החורג מהנחיות הבורסה".[1]

במאי 2003 התמזגה "נשואה זנקס" עם חברת "אקסלנס" וזו קיבלה את שמה החדש "אקסלנס נשואה". בינואר 2004 במסגרת עסקת המיזוג גורן פרש מתפקידו כמנכל החברה ומנהלי אקסלנס באותה העת, רוני בירם וגיל דויטש, החליפו אותו כמנהלי החברה הממוזגת.

באפריל 2004 הצטרף לבנק לאומי, ושם ייסד וניהל את הפעילות הבינלאומית שביחידה לבנקאות השקעות חו"ל הנקראת "לאומי פרטנרס".

בשנת 2006 הקים עם רני פרידריך את חברת אדר מכשירים פיננסים. משנת 2010 גורן מייסד ומנכ"ל שותף בחברת "פידליס פמילי אופיס", המספקת שירותים פיננסיים.

מנובמבר 2011 ועד דצמבר 2016 כיהן כיושב ראש דירקטוריון חברת "קו מנחה שרותי מידע ותקשורת" הציבורית שעוסקת באספקת מידע עסקי ופיננסי לחברות ולפעילים בשוק ההון.

חיים אישיים

גורן נשוי ומתגורר ברמת השרון.

קישורים חיצוניים

הערות שוליים