משפחת שמלצר

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלמה שמלצר

שלמה שמלצר נולד בחיפה והיה תושב סביון. נפטר בשנת 2014.

שלמה שמלצר עבד במשך שנים עם שלומי פוגל שבא משרות המדינה, וקיבל סוכנות ליבוא סקודה. במהלך שנות ה-90 הרחיבו שמלצר ופוגל את עסקיהם המשותפים. הם קנו את יצרנית המחברות הבורסאית ח.מ.ן (כיום גולד בונד) ויצקו לתוכה פעילות של מסוף מטענים ומחסני ערובה בנמל אשדוד. בינואר 1995 קנו שמלצר ופוגל מהמדינה יחד עם סמי קצב את מספנות ישראל תמורת כ-14 מיליון דולר. בהמשך נכנסו יחד גם לפרוייקטים בתחום הנדל"ן.

חברת משאב, בעלת מונופול המלט נשר, רכשה מידי שלמצר ופוגל 24% ממניות החברה תמורת כ-30 מיליון שקל סכום שרובו ככולו הפך לרווח פטור ממס בשל היות גולד בונד "חברה תעשייתית" תודות לעסקי הנייר שהשתמרו בה. בשוק ההון העריכו כי משאב חששה מכוונתם של שמלצר ופוגל להתחרות בעסקיה באמצעות ייבוא מלט דרך נמל אשדוד. על פי הערכות אלו נועדה רכישת המניות להבטיח כי השניים ימנעו מתחרות.

בשנת 1998 נפרדו דרכי השותפים: שמלצר פנה לפתח את עסקי הליסינג של ניו קופל. פוגל מצדו עמד בראש קבוצת המשקיעים שרכשה את חברת ההשקעות אמפא.

החזקות

  • רכב: קבוצת שלמה שבבעלות שלמה שמלצר מספקת שרותים לרכב; ס.כ.ו. שיווק מכוניות בע"מ: היבואנית והמפיצה הבלעדית של כלי הרכב של סקודה בישראל. בנוסף, דרך קבוצת שלמה, שלמה מלצר עוסק בתחומים נוספים.
  • לוגיסטיקה: מחסני גולד בונד
  • ספנות: מספנות ישראל - מתכננת ובונה כלי שיט להובלה יומית.
  • נדל"ן: שיר נדל”ן- מטפלת, מאתרת ורוכשת נדל”ן המיועדים לגופים השונים החברים בקבוצה, וכן מחכירה קרקעות לגופים שונים.

קשרים עם משפחות אחרות

קישורים חיצוניים