הודעה לכל משתמשי אקו-ויקי: הותקנו בהצלחה גאדג'אטים על שרת האתר. ניתן לבחור מביניהם בדף ההעדפות האישיות. כמו כן, מהיום אפשר לכתוב משוב על הערך בתיבה שמתחתיו, לאחר הרשמה קצרה.

ישראל כ"ץ

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
(הופנה מהדף ישראל כץ)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ישראל כ"ץ (נכתב גם כץ; נולד ב-21 בספטמבר 1955, ה' בתשרי ה'תשט"ז) הוא שר האוצר, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני וחבר הכנסת מטעם הליכוד. כיהן בעבר כשר החוץ, כשר התחבורה והבטיחות בדרכים והשר לענייני מודיעין, וכשר החקלאות ופיתוח הכפר.

כהונתו כשר התחבורה והבטיחות בדרכים (2009-2019)

קיימת ביקורת ענפה על פועלו של כ"ץ כשר התחבורה ונפוצה בעיקר הטענה כי כ"ץ לא עשה מספיק למיגור בעיית פקקי התנועה החריפה בישראל; עם זאת, במבט נוסף כ"ץ היה צריך לטפל בכשלים תכנוניים קשים של עשרות שנים ודווקא בתקופת כהונתו החלו התפתחויות משמעותיות בתחום התחבורה כמו התחלת העבודות לבניית הרכבת הקלה כולל סגירת כבישים והתחלת עבודות בכל רחבי גוש דן לצורך זאת והחלת מדיניות שמיים פתוחים עם חברות תעופה אירופאית (למרות שלא התחילו עבודות לבניית רכבת קלה בפריפריה ולא נוצרו הסכמי שמיים פתוחים גם עם מדינות מזרח אסיה).

כהונתו כשר האוצר (2020 ואילך)

ב-20 במאי, מינה כ"ץ את קרן טרנר אייל, ששימשה בעת כהונתו כשר התחבורה כמנכ"לית המשרד, לתפקיד מנכ"לית משרד האוצר במקום שי באב"ד שפרש מהתפקיד.[1]

במהלך כהונתו, עסק גם בטיפול במשבר הכלכלי בישראל שפרץ במהלך מגפת הקורונה העולמית.

במהלך קיץ 2020, התפרסמו עימותים וחילוקי דעות בינו לאישים שונים כמו חבר הכנסת ניר ברקת, מנכ"לית המשרד קרן טרנר, ראש אגף התקציבים במשרד שאול מרידור, שהתפטר על רקע חילוקי הדעות וביקר אותו בחריפות. [2] בנוסף כ"ץ הסתכסך עם היועץ המשפט של המשרד, עו"ד אסי מסינג, וכ"ץ אף נהג כלפיו בבוטות – תוך שהוא מבקש להרחיקו מהדיונים המקצועיים במשרד. [1] טרנר אף היא הודיעה על התפטרותה ב-11 באוקטובר 2020.[2]

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ אבי וקסמן, קרן טרנר-אייל מונתה למנכ"לית משרד האוצר, באתר TheMarker‏, 20 במאי 2020
  2. ^ ליאל קייזר, טור, Twitter, ‏30 באוגוסט 2020 (בעברית)
Stub general.png ערך זה הוא קצרמר. אתם מוזמנים לתרום לאקו-ויקי ולהרחיב אותו.