VOXPOLITICS MANIFESTO

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מניפסט VOXPOLITICS גרסה 1.0

1. פוליטיקה היא שיחה. 2. שיחה זו נשמעת עבשה, חוזרת על עצמה, מתעמרת, לא-אנושית, מתנשאת, ישנה.

3. שיחות אנושיות הן שונות. הן מורכבות מפרטים שמדברים ומאזינים. הן לא 'אודות מסר' ('on message')

4. "בין אם הוא מעביר מידע, דעות, נקודות מבט, טיעוני נגד, או מאמר מוסגר הומוריסטי הקול האנושי הוא בדרך כלל פתוח, טבעי, בלתי מתוכנן" – The ClueTrain Manifesto.

5. נכון להיום, פוליטיקאים משדרים את הדעות שלהם.

6. שידור (Broadcasting) -לדבר לכולם, להעביר את המסר שלך באופן רחב - אילץ את הפוליטיקאים להישמע פחות אנושיים מתמיד.

7. טכנולוגיה חדשה גורמת לטון הנוכחי של השיחה הפוליטית להישמע מרוחק יותר ויותר מהשיח היומיומי. חשבו על הדרך שבה אתם שולחים דואל לחברים שלכם, ותשוו את זה לנאום של פוליטיקאי.

8. המדיום הוא המסר. מדוע לנהוג במדיום החדש כפי שנהגנו בקודם?

9. בפוליטיקה, השימוש בטכנולוגיה היה עד כה באופן אנכי. אתה אוסף מידע במקום א', מתקשר אותו באמצעות הטכנולוגיה, עוטף מחדש, מחלק אותו, מסחרר אותו עד שאתה מגיע לקהל היעד ב'. הטכנולוגיה שימשה לא יותר מאשר להכין עוד מסלול מא' לב'.

10. בעיה: ב' מתעלם ממך. ב' טוב בלסנן החוצה זבל, בין אם זה פוליטיקה או תוכניות-התעשרות-בקלות. ב' לא יקשיב למה שאתה שולח לו אלא אם כן אתה מדבר אליו.

11. אם אתה משתמש בטכנולוגיה חדשה, אנחנו נהיה זהירים בקשר למה שאתה אומר לנו. אנחנו יכולים לבדוק כעת. זה לא לוקח זמן בכלל.

12. אם אתה משקר, מרמה או מתחזה, אנחנו נגיד לכולם. זה לוקח אפילו פחות זמן.

13. זו הסיבה מדוע VoxPolitics מאמינה כי הטכנולוגיה מחליפה צדדים. באופן גדל והולך היא בוגדת במפלגות ובעורכי סקרים. היא הופכת לידידה של המצביע.

14. הטכנולוגיה מובילה את החלוץ בפמליית ההלוויה של סוסי-המלחמה הפוליטיים: נוח על משכבך "המסר", נוחי על משכבך "מפלגה לכל החיים", נוחי על משכבך פוליטיקה כהרצאה.

15. אל לפוליטיקאים להתייאש. הטכנולוגיה לא תהפוך לידידה של אלו שיבינו את המגבלות האלה, אבל היא תהיה חסרת רחמים לאלו שלא יבינו אותן.

16. הטכנולוגיה תאפשר לפוליטיקאים מבינים לעסוק בסוג השיחות האנושיות שדמוקרטיה נציגותית מסורתית דורשת, אבל לא יכולה להתמודד איתה. לחברי כנסת שפוחדים מהדואל כדאי לחשוב על זה.

17. זהו סיפור אודות טכנולוגיה, ואיך היא משנה את האנשים. אבל זה בעיקר סיפור אודות אנשים ואיך הם משתמשים בטכנולוגיה כדי לשנות את העולם הסובב אותם.

18. האינטרנט, טכנולוגיית מידע ותקשורת, טלפונים ניידים: כל אלה הם חלק מהסיפור. אבל אלו בני האדם שהופכים חכמים יותר.

19. מה שקרה לעולם העסקים בשנות ה-90 עומד לקרות גם לפוליטיקה. האם אתם מוכנים?

20. המוזיקה של הכנסייה הפוליטית הקיימת: לעולם לא להודות שאתה טועה; לעולם לא להסתכל אחורה; לא להסתכל מעבר לבחירות הבאות; לשלוט חזק על המידע כדי שיווצר הרושם שאתה נראה טוב.

21. האין זה נפלא להיות בעל השליטה? בעיה. אתה לא יכול להמשיך בכך עוד.

22. באופן גדל והולך, אנשים יודעים כאשר משקרים להם. מדוע? המידע גדל.

23. טכניקות התקשורת בהן משתמשים בפוליטיקה - ניהול מידע, התקשורת הממוסדת, הטלוויזיה - נמצאות תחת לחץ מצד המדיה החדשה.

24. המדיה החדשה מאפשרת לאנשים לדבר עם אנשים אחרים, ללמוד ולשנות דברים.

25. הפוליטיקאים לא סומכים עלינו. אנחנו רואים את זה. אנחנו לא סומכים על פוליטיקאים, הם רואים את זה.

26. הפוליטיקה היא כמו שמירה על הבית. אנו משאילים לכם את הבית שלנו. אתם לא שורפים אותו. האם אנחנו אמורים להיות מאושרים מכך שהבית שלנו לא הפך לאוד עשן?

27. המפלגות הפוליטיות קוצבות את המידע. בפוליטיקה, אנשים אמורים לקבוע מה דעתם בהסתמך על חצאי עובדות.

28. זו הסיבה שהפוליטיקה נשארת לוויתן תעשייתי. בגלל שבגלל שבעידן המידע.

29. 80 אחוזים מהקונים קונים ללא רשימת קניות. ואתם מצפים שאנחנו נשתייך לאותה מפלגה פוליטית לכל החיים?

30. אנשים יכולים כעת למצוא דרכים שבהם קולם ישמע, באופן שיתגבר על דפוסי ההצבעה. קראו לכך החלפת הצבעה, הצבעה טקטית, בחירה מקרית: אנחנו קוראים לכך העצמה.

31. הפסד של מושב אחד בכנסת בגלל הצבעה טקטית שאורגנה על ידי אתר אינטרנט ישלח מסר ברור כמו מיליון אימיילים.

32. לפני זמן לא רב, אנשים לא יכלו לגלות אם אמרת דברים שונים לאנשים שונים. אנשים לא יכלו לראות במקרה והם קיבלו רק חלק מהתמונה.

33. כעת אנחנו רואים את החיבורים. אנחנו כמעט יכולים לראות את כל התמונה. אנחנו נבטיח שאתה לא תספר דברים שונים לאנשים שונים.

34.הגדרה ל"מסר": אני אגיד לך רק מה שאני רוצה שאתה תדע. אנשים יכינו אותי רק אם אני אחזור על משהו שוב ושוב ושוב.

35. יש לך מושג כמה מטופש אתה נשמע?

36. מדוע שנרצה לקרוא את הגרסה המסתובבת שלך, כאשר אנחנו יכולים להשתמש באותו מספר של קליקים לגרסה הבלתי סחרירית?

37. כעת אנחנו יודעים שאתה לא חף מפגמים, או נקי מאשמה. אבל רבים מאיתנו אולי יהיו מבינים יותר ממה שאתה חושב. אם תיתן לנו.

38. טכנולוגיה חדשה נותנת קדימות לבדיחות: בדיחות רצות מהר יותר ורחוק יותר מאשר דוגמה. פוליטיקה עשויה להיות עסק רציני אבל תהיה מעט יותר קליל.

39. פוליטיקה רשתית פירושה שרעיונות, חדשות, וטרנדים נעים מהר יותר. יותר מידי מהיר לחלק האנשים. אבל המהירות הזו פירושה שניתן להרוס את המסיבה של הצהובונים: עליהם לחכות עד לבוקר הבא כדי להפיץ את הסיפור, אתה יכול לצפות לזה עוד היום אחר הצהרים. האם אתה לא היית שמח לעשות זאת?

40. כאשר הפוליטיקה מאיצה העבר הופך להיות אפילו יותר נגיש. אנחנו כבר לא צריכים להיות מומחים עם ספריות כדי למצוא מי אמר מה ומתי.

41. רוב האנשים הם לא אדישים. סקרי MORI הם בעלי יחס הענות גבוה יותר מאשר רוב הבחירות. רוב הסקרים האלה עם על סבון. אבל פשוט יש יותר מחסומים להפוך להיות מעורב בפוליטיקה מאשר יש מחסומים לענות לטלפון. מחסומם אלה מוזזים כעת הצידה.

42. אתה באמת חושב שאנחנו לא רוצים לתקשר עם האנשים שמוציאים 40% מהכסף שלנו?

43. פוליטיקה רשתית פירושה שאנשים הופכים חכמים יותר, יותר מאורגנים, יש סיכוי טוב יותר שהם יבעטו במשהו.

44. בדיוק כשם שהן מורידות את המחסומים למידע, טכנולוגיות התקשורת מורידות את המחסומים בפני התארגנות של אנשים עם מידע. זכור את חבר הפרלמנט השמרני בבריטניה שאמר: אם לכורים היה טלפונים ניידים. היינו מפסידים את כל זה.

45. זה עוד לא קרא אבל זה קורה. שתי אגורות שיורדות ממחיר של ליטר בנזין אומרות

46. VoxPolitics הולכת ומתקרבת.

אנגלית

VOXPOLITICS MANIFESTO V1.0

1. Politics is a conversation.

2. This conversation sounds stale, repetitive, hectoring, inhuman, patronising, old.

3. Human conversations are different. They consist of individuals talking and listening. They are not 'on message'.

4. "Whether delivering information, opinions, perspectives, dissenting arguments or humorous asides, the human voice is typically open, natural, uncontrived." – The Clue Train Manifesto.

5. Currently, politicians broadcast their views.

6. Broadcasting – speaking to everyone, spreading one's message wide - has forced politicians to sound ever less human.

7. New technology is making the current tone of political conversation sound increasingly removed from everyday discourse. Think about the way you email your friends, and compare it to a politician's speech.

8. The Medium is the Message. Why would you treat the new medium like the last one?

9. In politics, technology has been used vertically. You gather information at A, communicate it through technology, repackaging, rationing, spinning as you go until you get to the target audience, B. Technology has been used for little more than beating another path from A to B.

10. Problem: B is ignoring you. B is good at filtering out spam, be it politics or get-rich-quick schemes. B won't listen to what you're sending unless you talk to them.

11. If you do use new technology, we'll be cautious about what you tell us. We can check now. It takes no time at all.

12. If you lie, deceive or dissemble, we'll tell everyone. That takes even less time.

13. This is why VoxPolitics believes technology is switching sides. It is gradually betraying parties and pollsters. It is becoming the voter's friend.

14. Technology heralds a veritable funeral cortege of political war-horses: RIP The Message, RIP The Party For Life, RIP Politics as Lecture.

15. Politicians should not despair. Technology will befriend those who understand these limitations. But it will be merciless with those who don't.

16. Technology will allow understanding politicians to engage in the type of human discussions that traditional representative democracy demanded, but could not handle. MPs who fear email should think about this.

17. This is a story about technology, and how it changes people. But it's mostly about people, and how they use technology to change the world around them.

18. The Internet, information and communications technology, mobile telephones: these are all part of the story. But it is people who are getting smarter.

19. What happened to business about five years ago is about to happen to politics. Are you ready?

20. Established Political Gospel: never admit to being wrong; never look back; don't look beyond the next election, control information tightly to make you look good.

21. Isn't it great being in control? Tough. You can't be any more.

22. Increasingly people know when they are being lied to. Why? Increased information.

23. The techniques of communication used in politics – information management, the press, TV –are under pressure by new media.

24. These new media allow people to talk to other people, learn, and change things.

25. Politicians don't trust us. We can tell. We don't trust politicians. They can tell.

26. Politics is house-sitting. We lend you our house. You don't burn it down. Are we supposed to be grateful because you present us with a house which isn't in ashes?

27. Political parties ration information. In politics, people are meant to make up their mind on half the facts.

28. This is why politics remains an industrial whale, beached in an information age.

29. 80% of shoppers shop without a shopping list. And you expect us to belong to the same political party for life?

30. People can now find a way of being heard which can overcome voting structures. Call it vote swapping, tactical voting, arbitrage: we call it empowerment.

31. Losing a single seat due to tactical voting organised by a website will send a message as clear as a million emails.

32. Not long ago, people couldn't tell if you said different things to different people. People could not see if they were only getting half the picture.

33. Now we see the joins. We can almost see the whole picture. We'll make sure you've not been telling different people different things.

34. Define 'Message': I will tell you only what I want you to know. People will only understand me if I repeat something over and over again and again.

35. Have you any idea how silly you sound?

36. Why do we want to read your spun version when we can use the same number of clicks to access the unspun version?

37. We know you are not faultless, or blameless. But many of us might be more understanding than you think, if you let us be.

38. New technology privileges the humorous: jokes spread further and faster than dogma. Politics may be a serious business, but lighten up a little.

39. Networked politics means that ideas, news, and trends move faster: too fast for many. But that speed means that you can spoil the tabloids' party: they have to wait until the next morning to break the story, you can pre-empt it this afternoon. Wouldn't you like to do that?

40. As politics accelerates the past becomes ever more accessible. We no longer have to be experts with libraries to find out who said what, when.

41. Most people aren't apathetic. MORI polls have a better response rate than most elections. Most of these are about soap power. It is just that there are more barriers to getting involved with politics than there are to answering the phone. Those barriers are now being removed.

42. Do you think we're really not interested in communicating with the people who spend 40% of our money?

43. Networked politics means people are getting smarter, more organised, more likely to kick something.

44. Just as it lowers barriers to information, the new communications technologies lower barriers to organising people with information. Remember the Tory who said "if the miners had had mobile phones, we would have lost".

45. All of this, it hasn't happened yet. But it is happening. Two pence off a litre of petrol says…

46. VoxPolitics is coming