שיחת תבנית:בעיות סביבתיות

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

על מה התבנית מדברת?

כל התבנית עוסקת במושגים - צמיחה כלכלית, גידול אוכלוסין וכו'. מדוע הכחדת מינים צריכה להיות יוצאת דופן ולקשר על הכחדת מינים בימינו? לפי ההיגיון הזה אפשר גם לקשר לצמיחה כלכלית בימינו, גידול אוכלוסין בימינו, מינים פולשים בימינו וכו'. בנוסף, בהפנייה מ"הכחדת מינים" בכיתוב" ל"הכחדת מינים בימינו" יש הטעייה של הקורא. בוודאי כשיש ערך עצמאי על הכחדת מינים. עידן ד (שיחה) 12:27, 7 במאי 2019 (IDT)

כי זה מנסה להכווין את הקורא לבעיות רלווניות. שהיא הכחדה בימנו ולא כלל ההכחדות שרובן היו לפני מאות מילוני שנים. זו בעיה דומה עם הערך של שינויי אקלים. האזרח דרור (שיחה) 13:03, 7 במאי 2019 (IDT)
זו בעיה דומה בכל הערכים במידה זו או אחרת. לטעמי תבנית בעיות סביבתיות מדברת על הבעיות עצמן באופן כללי עם סקירת היסטוריה ולא טוב לעשות מישמש - חלק כזה וחלק כזה. אפשר לפתוח ערכים על המצב של כל בעיה עם הוספת המאה ה-21 או משהו דומה בשם הערך - פיצוץ אוכלוסין במאה ה-21 וכו' ובו תהיה התמקדות והרחבה על מה שקורה היום ומגמות שונות. וכך מפצלים בין המושג עצמו לבין הצגת הבעיה כיום, וניתן לעשות גם שתי תבניות, או להתמקד רק בערכים שמדברים על ימינו. עידן ד (שיחה) 14:10, 7 במאי 2019 (IDT)
אולי יותר נכון לעשות ההפך - הכחדה המונית תעסוק בנושא היום, ואילו היסטוריה של הכחדות המוניות יעסקו במה שהיה פעם. כנ"ל שינוי האקלים. האזרח דרור (שיחה) 14:26, 7 במאי 2019 (IDT)
מה פתאום? זה הערך שהוא כללי. על המושג עצמו. אי אפשר לדבר על המושג מבלי להתייחס להיסטוריה שלו. אפילו אם מתייחסים בקצרה זה נותן ערך מוסף גדול. עידן ד (שיחה) 13:34, 15 במאי 2019 (IDT)