שיחת קטגוריה:הפורום לכלכלה בת קיימא

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לאור המשימה שהתנדבתי אליה וכדי שיהיה ברור לאן פני מועדות- המטרה באופן כללי היא לייבוא חומר אל הפורום. נכנסתי בקצרה לאתר של האגודה הבינלאומית של כלכלה אקולוגית (ISEE). יש שם הרבה חומר שאפשר לייבוא, כולל שאלת החברות באגודה עצמה. אשמח להכוונה כלשהי אם יש לכם, או שמקובלת האפשרות בלהתחיל בהצגת האגודה לאור האתר, ואגודות נוספות כדי שאנו נוכל לבחור נושא או נושאים בהם נרצה להעמיק טל קמחי

הי טל. לא בדיוק ברורות לי השאלות.
יש דף על האגודה הבינלאומית לכלכלה אקולוגית ואולי כדאיח להרחיב אותו. כמו כן יש קטגוריה, קטגוריה:קבוצות לכלכלה מקיימת, עם האגודה ועוד קבוצות. בהקשר של האגודה, יש את האנציקלופדיה של האגודה.
כדאי באמת לנסות לגבש "קאנון" או "אסופת מאמרי בסיס".
אשמח לשמוע פרטים לגבי החברות באגודה.

האזרח דרור 08:34, 4 בנובמבר 2007 (IST)

השאלה הייתה: מה אנחנו רוצים באופן כללי, יש הרבה דברים שאפשר לעשות. עד למפגש הבא אני אברר לגבי החברות באגודה, עליות ותועלות. לגבי "קאנון" האם האקו וויקי והאתר שבדרך, לא אמור לתת לכך מענה. בכל מקרה רוב המאמרים באנגלית ולכן צריך לחשוב מה המטרה של "קאנון" כזה. אני חשבתי יותר להביא מספר מאמרים ולתת לאנשים לבחור מה מעניין אותם לקרוא ולהציג לקבוצה, הם יתבקשו גם לסכם אותם כדי שנוכל להוסיף לאקו וויקי. (אני מניחה שכך היה עד כה) אולי חוץ ממאמרים אפשר להביא גם פרוייקטים שמתקיימים בעולם.
אין לי התנגדות. אני בעצמי לא יודע איך להתקדם עם זה באופן יותר מידי מסודר. כך שכל הצעה כרגע טובה בעיני. אם יש שאלות שאני יכול לענות עליהן אני אשמח.
מה המאמרים שיש בחוברת שחגי הכין?האזרח דרור 10:29, 5 בנובמבר 2007 (IST)
  • מאמר של דיילי- "כדור הארץ על פרשת דרכים"
  • "תיקון המארג הנפרם" -הבנק העולמי ומכון משאבי כדור הארץ
  • "המהפכה התעשייתית הבאה"-ווליאים מקדונו ומיכאל בראונט
  • "אם התמ"ג עולה, למה אמרקה יורדת?" מאת קליפורד קוב, טד הלסטאר וגונתן ראו
  • 15 טונות פחמן לאיש. מאת ד"ר דני רבינוביץ
  • "מסו-פסולת-לא עבודה" מאת ג'ף המונד
  • קביעת ערך לשרותי החינם של הטבע, מאת ג'נט אברמוביץ
  • קטע מתוך: כיצד שגו הכלכלנים בהערכת ההתחממות הגלובלית, מאת רוברט יו. איירס
  • המחיר שמשלמת החברה הצרכנית- טביעת רגל אקולוגית שלנו, מאת ד"ר ליה אטניגר

לאור ההתכתבויות במייל והתגובות על הרלוונטיות של המייל מול השימוש בוויקי, אולי צריך לקבוע מה מתאים למייל ומה צריך להיות בויקי כדי שיהיה ברור יותר. אני אישית עוד לא רגילה לוויקי ולכן יותר נוח במייל, אבל ברור לי למה עדיף לנהל דיון בוויקי. טל קמחי

בעקרון כל דבר עדיף בויקי, בתנאי שבאמת מנהלים דו שיח לפחות (רב שיח עדיף) ובתנאי שאלה דברים שאין בעיה לדבר עליהם בפומבי. מאמרים מעניינים (אלו שאני מכיר) ואני אשמח לקרוא את אלא שלא. אני צריך לחשוב אם יש עוד מאמרים - כרגע נראה לי שהגישה של מדווז קצת חסרה כאן. האזרח דרור 08:37, 18 בנובמבר 2007 (IST)