משתמש:עידן ד/ארגז החול

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

להלן מספר הבהרות שחשוב לקחת לתשומת לב בעת השימוש באקו-ויקי. רשות העיון באקו-ויקי מותנית בידיעתך את התנאים הללו ובהסכמתך להם.

נודה לך אם תקדיש מזמנך לשם קריאת דף זה, ואנו מקווים שתיהנה מהחוויה שמעניק לך אקו-ויקי.

הבהרה כללית

אנא ודא שאתה מבין כי המידע המסופק כאן מובא בצורה חופשית ובחינם, ולא נערך כל הסכם או חוזה בינך לבין הבעלים או המשתמשים של אתר זה, בעלי השרתים שבהם מאוחסן האתר, התורמים הפרטיים לאקו-ויקי, כל מנהל של הפרויקטים, טכנאים או כל אדם אחר שקשור בכל דרך לפרויקט הזה או לפרויקטים אחרים החשופים לטענותיך נגדם באופן ישיר. מוענק לך רישיון מוגבל להעתיק מתוך אתר זה טקסט, וכן תמונות אשר צוין עליהן שהן להפצה חופשית (בניגוד לתמונות הנמצאות באתר על פי כללי השימוש ההוגן ותמונות אחרות מוגבלות רישיון); רישיון זה לא יוצר או מרמז לכל אחריות המעוגנת בחוזה או בתוספת לו בשום חלק של אקו-ויקי או של סוכניה, חבריה, יזמיה או כל משתמש אחר.

אקו-ויקי לא נבדק בצורה אחידה. הקוראים, שעשויים לתקן טעויות או להסיר הצעות מטעות, עושים זאת ללא כל חובה משפטית לעשות כך, ולכן כל המידע הנקרא כאן הוא ללא כל התחייבות מרומזת של התאמה עבור כל תכלית או שימוש כלשהם.

שום נזק השלכתי לא יכול להידרש נגד אקו-ויקי, מכיוון שהוא מיזם התנדבותי של פרטים, המפותח בצורה חופשית כדי ליצור מאגר פתוח ומקוון של מקורות אינפורמטיביים, תרבותיים וחינוכיים.

המידע הזה מובא לך בחינם ואין כל הסכם או הבנה בינך לבין אקו-ויקי בנוגע לשימוש שלך או כל שינוי שלך במידע זה מעבר לרישיון של GNU FDL ורישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה לא מסחרי 3.0 לא מותאם; כמו כן, אף אחד באקו-ויקי אינו אחראי לגבי כל שינוי, עריכה, הוספה או הסרה של כל מידע, שאתה עלול לכתוב באקו-ויקי או בכל פרויקט אחר הנקשר בו.

הכותבים באקו-ויקי מתחייבים לפעול בהתאם לחוק בתום לב, תוך אחריות אישית וציבורית שלא להפר את החוק ולא להשחית את התכנים המופעים באתר. אין להכניס לאתר תכנים המהווים הפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים המוגנים על ידי חוק הגנת הפרטיות, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים.

השחתת ערכים בזדון הוא עבירה על פי "חוק המחשבים".

אין אקו-ויקי אחראי להפרה של זכויות יוצרים, לשון הרע, הוצאת דיבה, או הפרה של כל דין אחר, לרבות גילויים של סודות מדינה, מסמכים פרטיים, מדגמים, פטנטים וסודות מסחריים, ואחריות בגין מעשים אלה מוטלת על הכותבים לבדם.

אקו-ויקי נערך על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אקו-ויקי אחראי להשחתות אלה, ונעשה כל מאמץ על מנת לתקנן.

באופן עקרוני, אקו-ויקי מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את כלליה ואת חוקי המדינה; כך מאופשרת העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך שקשור לנושאי האתר ואשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, אקו-ויקי עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי אקו-ויקי הוא גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייארך זמן מה בטרם תתוקן השחתה. אין אקו-ויקי אחראי לכל נזק שייגרם בפרק זמן זה.

אקו-ויקי הוא אתר ידע צעיר אשר נמצא עדיין בהתהוות, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל.

מהיותו של אקו-ויקי התנדבותי, אין הוא אחראי לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על המידע בו, ובמידה ומתגלית הפרה של הכללים, יעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

אקו-ויקי אינו מתחייב לתקפות

אקו-ויקי הוא אתר ידע בעל תוכן פתוח ומקוון; מיזם התנדבותי של קבוצות ויחידים, השוקדים לפיתוח מאגר משותף של הידע האנושי בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה. המבנה שלו מאפשר לכל פרט בעל גישה לאינטרנט ולדפדפני ה-World Wide Web לערוך את התוכן הנמצא בו.

עם כל הרצון הטוב של אקו-ויקי:עורכי אקו-ויקי, הם עשויים לטעות. אנא קחו בחשבון שהמידע המופיע כאן, לא בהכרח נכתב או נבדק על ידי מומחים בתחומם, בעלי הידע הנדרש כדי להעניק לך מידע מושלם, מדויק או אמין לגבי כל נושא אליו מתייחסים המאמרים באקו-ויקי.

נחטא לאמת אם נאמר, שלא תוכל למצוא הרבה מידע בעל ערך ומדויק באקו-ויקי, אך למרות זאת עליך לזכור, שואקו-ויקי, מטבעו, אינו יכול להתחייב לתקפות ונכונות המידע המובא בו. המידע עשוי להיערך, להשתנות, ואף להינזק על ידי מי שהדעה שלו לא תואמת לידע המקובל בתחום מסוים, שאתה מתעניין ללמוד אודותיו.

אנחנו מחפשים דרכים כדי לבחור ולאשר גרסאות יותר אמינות של מאמרים, אבל עדיין ללא כל אחריות.

אף אחד מהמחברים, תורמים, ספונסרים, מנהלים, טכנאים, או כל אחד אחר הקשור באקו-ויקי, בכל דרך או מובן אפשרי, איננו יכול להיות אחראי לגבי הופעתו של כל מידע לא-אמין או מוציא דיבה, או לגבי השימוש שלך במידע, המוכל בתוך או מקושר באמצעות דפים אלו.

אם אתם צריכים ייעוץ מסוים (לדוגמה, רפואי, משפטי, פיננסי או ניהול סיכונים) אנא היוועצו במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע מבוסס בתחום המבוקש.

ראו בהמשך הבהרות ספציפיות לגבי תחומי הרפואה והמשפט.

אקו-ויקי אינו מקור לייעוץ רפואי

אקו-ויקי כולל נושאים רפואיים רבים; למרות זאת, איננו יכולים להבטיח בשום אופן שהמידע בו נכון. אין שום ביטחון שכל משפט במאמר הנוגע בנושאים רפואיים הינו אמת, נכון או מדויק. אפילו אם נקבעת עובדה רפואית נכונה, ייתכן שהיא לא תהיה מתאימה לגביך או לגבי הסימפטומים שלך.

המידע הרפואי אותו נותן אקו-ויקי הוא, במקרה הטוב, בעל אופן כללי ואינו יכול להוות תחליף לעצת מומחה רפואי, כלומר, רופא מורשה, אחות, רוקח או כל אדם אחר מסוג זה. אקו-ויקי אינו רופא.

אף אחד מהתורמים, מפעילי מערכת, מפתחים או נותני החסות של אקו-ויקי או אף אחד אחר הקשור בדרך כלשהי לאקו-ויקי אינו יכול לקחת אחריות על התוצאות או השלכות של כל ניסיון להשתמש או לאמץ משהו מן האינפורמציה או הדיס־אינפורמציה המוצגים באתר זה.

אין לראות בשום דבר ב-ecowiki.org.il או במיזם אחר של העמותה לכלכלה בת קיימא (ע"ר) נסיון להציע או להגיש חוות דעת רפואית או חוות דעת לשימוש בתרופות.

מובן שאתם מוזמנים לתרום לערכים ברפואה או בריאות ואתם יכולים לעשות שימוש בכל חומר שתמצאו כאן תחת רישיון Creative Commons ייחוס-שיתוף זהה לא מסחרי 3.0 לא מותאם והרישיון לשימוש חופשי של GNU.

אקו-ויקי אינו מקור לייעוץ משפטי

אקו-ויקי מכיל מאמרים בנושאים משפטיים רבים, אולם מאחר שמדובר באתר ידע חופשי, ייתכנו אי דיוקים. אין להסתמך על ערכים אלה כאל מידע משפטי מדויק. ייתכנו שינויים בדין החל ממדינה למדינה, וכן ייתכנו שינויים בחקיקה ובפסיקה של כל מדינה ומדינה. ערכים יכולים להיות מבוססים על המצב המשפטי ששרר בעת הכנתם, אולם עובדה מסוימת, תקדים חדש, או הלך רוח שונה בבתי המשפט, עשויים לשנות את המצב, ואף להפוך אותו לחלוטין.

המידע המצוי באקו-ויקי הוא מידע כללי, ואין בו כדי להחליף מידע הניתן על ידי בעל מקצוע. על המעוניינים בייעוץ משפטי פרטני לפנות לעורך דין העוסק בתחום, ואין אקו-ויקי אחראי לכל נזק או תוצאה שתגרם בעקבות הסתמכות על המידע המופיע בו.

כל התוכן המצוי באקו-ויקי אינו מהווה ייעוץ משפטי כהגדרתו בחוק, ואינו מתיימר להיות ייעוץ כזה.

השתמש באקו-ויקי על אחריותך בלבד

אנא נקוט בכל האמצעים הדרושים כדי לוודא, שכל מידע, שאתה מקבל מואקו-ויקי נכון ומאומת.

אם יש הצעות כלשהן בנוגע לפעילויות מסוכנות, בלתי-חוקיות או לא מוסריות, זכור שכולם יכולים לכתוב מידע זה באקו-ויקי, והם עשויים להיות לא מתאימים בכדי לספק עבורך את המידע, שנודע לך לגביו צורך באמצעי זהירות הולמים, או בצעדים שבהם אתה יכול לנקוט כדי למנוע פציעה, נזק גופני או כל נזק אחר לעצמך, ברכוש או מוניטין.

אנא הייה מודע לכך שכל מידע שאתה עשוי למצוא באקו-ויקי עלול להיות לא מדויק, מטעה, מסוכן או בלתי חוקי.

חובה לבדוק ולאמת כל פרט מידע הנמצא באקו-ויקי, והאחריות בגין שימוש במידע ותוצאותיו מוטלת כולה על הקורא ועליו בלבד, לכן, האימות העצמאי שלך מומלץ ביותר.

אם אתה זקוק לייעוץ ספציפי (למשל, רפואי, משפטי, ניהול סיכונים) אנא היוועץ במומחה, שהוא בעל רישיון או בעל ידע בתחום המבוקש.

אקו-ויקי עשוי להכיל תכנים שאינם חוקיים (פסקה לבדיקה מיוחדת)

אנא שים לב, שהמידע הנמצא כאן עשוי לעבור על חוקיה של המדינה או של תחום השיפוט שבו אתה נמצא בעודך צופה במידע זה. אקו-ויקי לא מעודדת עבירה על שום חוק שהוא, אבל מאחר שמידע זה מאוחסן על שרת במדינת ישראל, הוא מתוחזק בהתאם להגנות המורשות כולן תחת חוק יסוד כלשהו ותחת ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם של האומות המאוחדות.

החוקים במדינתך עשויים שלא להכיר בחופש הדיבור בתור חוק של ישראל או של העקרונות שבמגילת האו"ם, ולכן במצב שכזה, "אקו-ויקי" איננו יכול להיות אחראי לגבי כל עבירה פוטנציאלית על חוקים שכאלו, שאתה יכול לעשות באמצעות קישור לדומיין זה או שימוש של המידע המובא כאן בכל דרך, אמצעי או מובן אחר.

אקו-ויקי עשוי להכיל תכנים שאינם לרוחך

מטרתו של אקו-ויקי הוא לשמש אוסף של מידע אנושי, וככזה מצויים בו מאמרים רבים הכתובים בהתנדבות על ידי כותבים רבים. חלק מהמאמרים יכולים להיחשב כפוגעניים, או בוטים על ידי חלק מהקוראים. על הכותבים להימנע מלכתוב בצורה פוגענית וכן להעלות תמונות אשר יכולות להיחשב כפוגעניות, אבל אין אקו-ויקי אחראי לכל נזק אשר יכול להיגרם עקב עיון בערכים או בתמונות המופיעים באקו-ויקי.

אקו-ויקי נערך על ידי הציבור הרחב של משתמשי האינטרנט ולכן תיתכנה השחתות הן של מלל והן של תמונות. אין אקו-ויקי אחראי להשחתות אלה, ועושה כל מאמץ על מנת לתקנן.

כעיקרון אקו-ויקי מאפשר העלאת תמונות או כתיבת תוכן אשר אינו מפר את הכללים שלו, ואת חוקי המדינה, כך יאפשר העלאת כל תוכן מקורי בעל ערך אשר אינו מהווה הפרה של זכויות יוצרים ומבצעים. הפרות של כלל זה הן השחתה, אקו-ויקי עושה כל מאמץ למנוע אותן.

יש לזכור כי אקו-ויקי הינו גוף התנדבותי, וככזה, ייתכן שייקח זמן מה בטרם תתוקן ההשחתה. אין אקו-ויקי אחראי לכל נזק שיגרם בפרק זמן זה.

אקו-ויקי הוא אתר ידע צעיר שעדיין בהתהוותו, ולכן ייתכנו בערכים שגיאות, נקיטות עמדה, סתירות, או אי התאמות עם הכללים לעיל. מהיותו של אקו-ויקי התנדבותי, אין הוא אחראי לכל נזק שיגרם בשל הסתמכות על הערכים, ואם מתגלית הפרה של הכללים, יעשה כל מאמץ לתקן את הערך.

הבהרה בנוגע לשימוש בלשון זכר: כדי למנוע סרבול מיותר, וכמקובל בשפה העברית, ננקטת לעתים לשון זכר בהתייחסות אל כלל הגולשות והגולשים ובמתן שמות לערכים. אנא קבלו זאת בהבנה.