הקואליציה למניעת סרטן

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הקואליציה למניעת סרטן (באנגלית: The Cancer Prevention Coalition ובקיצור - CPC) היא קואליציה בארצות הברית שמתמקדת במניעת תחלואה בסרטן. הקואליציה מורכבת ממומחים בנושא סרטן ובנושא בריאות הציבור יחד עם פעילים חברתיים ונציגים של ארגוני עובדים, קבוצות להגנה על נשים יחד עם ארגוני סביבה. יש לה כ-100 סניפים מקומיים בארצות הברית וכן משרדים בינלאומיים.

מטרת הקואליציה היא להקטין את התחלואה בסרטן באמצעות אסטרטגיה כוללת של הסברה, חינוך, לובי פוליטי ויוזמות ציבורית כדי לגרום לכך שמניעה תהיה המדיניות הלאומית העיקרית בנושא סרטן.

המשרד הראשי של הקואליציה למניעת סרטן הוקם בשיקגו בשנת 1994.

טענות כלפי גופים אחרים

אחת הטענות העיקרית של הקואליציה היא שניצחון על הסרטן פירושו מניעת הסרטן. אבל סרטן הוא עסק שמגלגל עסקים של מאות מיליוני דולרים. הקואליציה טוענת שמניעת סרטן תהיה מכה קשה לעסקים כמו חברות התרופות או ממוגרפיה, וכי עסקים אלה הם בעלי קשרים עם מקבלי ההחלטות בארצות הברית, וכי הם מכוונים את כספי קרנות המחקר כך שאלו יבטיחו את המשך הרווחיות בתחומי האיבחון והטיפול בסרטן.

הקואליציה טוענת כי כמה נציגים בקונגרס קוראים לחקירה במכון הלאומי לסרטן של ארצות הברית בגלל האדישות שלו למניעת סרטן, מלבד תחומים כמו מניעת עישון, ובגלל שהוא מונע מלספק לציבור ולקונגרס ולסוכנויות אכיפת החוק מידע חיוני.

קישורים חיצוניים