הסולידית

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו בלוג הסולידית.

הסולידית הוא בלוג כלכלי-פילוסופי המקדם חירות כלכלית דרך צריכה מינימלית, חיסכון אגרסיבי והשקעה פסיבית בשוק ההון.

הבלוג נכתב על ידי דורין הרטמן[1], שהגיעה לדבריה לעצמאות כלכלית בגיל צעיר לאחר שחסכה באגרסיביות סכום כסף שמאפשר לה כיום להתקיים מהשקעותיה הפסיביות. חלק מהערכים המקודמים בבלוג של הסולידית משתלבים היטב עם ערכים המקודמים באקו-ויקי, כמו פשטות מרצון, אנטי-צרכנות, סביבתנות, וקריאת תיגר על מוסכמות תרבותיות-כלכליות מקובלות בישראל. תפיסות עולם ליברטאניות שקוראות להפחתת התערבות הממשל בשוק - משתלבות פחות עם חלק מהתפיסות שמובעות באקו-ויקי.

דוגמה מעניינת אפשר למצוא בפוסט ״אל תערבבו השקעות ומצפון״, שבו הרטמן שמאמינה באופן כללי ברעיון של שוק חופשי וחרם צרכנים ממליצה נגד שימוש בכלי זה בשוק המניות וההשקעות שכן לטענתה הדבר לא אפקטיבי ורק הצרכנים הסופיים יכולים להשפיע על התנהגות של חברות. דוגמה נוספת ניתן למצוא בפוסט "מכוניתך או חייך" שבו הרטמן מציינת את העלות הגבוהה של השימוש ברכב הפרטי, וכיצד ניתן לוותר עליו מבלי לפגוע באיכות החיים.

ראו גם

קישורים חיצוניים

הערות שוליים

  1. ^ יש לציין שלא ברור האם דורין הרטמן הוא שמה האמיתי או אם דורין הרטמן הינו שם עט. הרטמן מסרבת לענות לשאלה זו ואומרת שמה שחשוב לה זה לקדם רעיון, תפיסת עולם ודרך חיים. [1] [2]