המרת משרדים ומרכזי מסחר למבני דיור

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המרת משרדים ומרכזי מסחר למבני דיור או המרת משרדים ומרכזי סחר למבני דיור היא אחד מן הפתרונות האפשריים בסט פתרונות רחב למשבר הדיור העולמי בשנות ה-2000 בכדור הארץ עד שנת שנת 2050 והשיח לגביו הולך ומתפתח ככל שמתחזקות תופעות אלה:

עלייה בעבודה מהבית בכלל ושירות לקוחות מרחוק בפרט

מתפתח שיח של המרת מבני עבודה למבני מגורים (מבני קניונים, מבני משרדים ועוד);
בהתאם למחירי הדיור הגבוהים בישראל אני הולך ונתקל בעוד ועוד כתבות בנושא בעיתונות הישראלית אך גם בעיתונות מדינות אחרות.

ביצוע

משרדי ענק אפשר לפצל עם קירות בלוקים הכוללים בידוד רעש למניעת זיהום רעש העומד בתקנים בין לאומיים מחמירים; איוורור לדירות פנימיות ניתן לספק עם צינורות ו-וונטות או לחלופין להשתמש במטהר אוויר.

שירותים ואמבטיה עם זרם מים סביר לכל דירה ניתן להשיג דרך פיצול צנרת ראשית וחיזוק הזרם במשאבות מודולרית במשאבות ו\או שימוש בחדרי שירותים ואמבטיה שיתופיים "קומוניים" (שוב אני לא ממש לא מומחה להנדסת בניין) אחרת יצטרכו חדר שירותים ואמבטיה אחד או שניים לכל קומה שזו תופעה שנפוצה במבני דירות קהילתיות \ קומונות והוסטלים במדינות שונות כגון גרמניה אך בפירוש לא בישראל.

ייתכן שבכל הבניינים מעל גובה מסויים כבר קיימת חובה שיהיו משאבות.

הערות כלליות

  • גם קניונים ניתן ורצוי להתמיר למבני דיור
  • את גשמת הבטון הידועה לשמצה "התחנה המרכזית החדשה בתל אביב" אפשר ורצוי להתמיר לקומפלקס מגורי דירות 25 מ"ר. דירות שמתאימות בעיקר לאנשים שצריכים רק לישון בבית ועושים את רוב פעולות חייהם מחוץ לבית. דירות לצעירים חצי עובדים חצי לומדים.

ראו גם