המכון למדיניות כדור הארץ

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

המכון למדיניות כדור הארץ (באנגלית: Earth Policy Institute) הוא ארגון סביבתני שממוקם בעיר וושינגטון בארצות הברית ומטרתו היא לספק חזון של כלכלה בת קיימא מפת דרכים כיצד להגיע למצב זה, והערכות תקופתיות של מאמץ זה, תוך זיהוי של נושאים בהם יש התקדמות וכאלו בהם יש דריכה במקום או נסיגה.

המכון הוקם על ידי לסטר בראון שעומד בראשו.

המכון שולח מאמרים הקרויים עדכונים ומדדים של אקו-כלכלה לתקשורת ולציבור הרחב באימייל.

ספרים

המכון פרסם מספר ספרים:

  • אקו-כלכלה: בניית כלכלה עבור כדור הארץ מטרת הספר היא לתאר את הכלכלה החדשה, לספר חזון לדרך בה היא תראה, ואיך היא תעבוד, וכיצד ניתן להגיע מהמקום בו מצויה הכלכלה בזמן כתיבת הספר לכלכלה החדשה. האקו-כלכלה מתוכננת לעבוד עם המערכת הביוספרית של כדור הארץ במקום להרוס אותה. הספר מכיל תיאורים מפורטים של כלי מדיניות, כמו מיסוי סביבתי או סימון אקולוגי של מוצרים, שיהיו במרכז של שינוי המוסדי והמבני. נכון לשנת 2007 הספר יצא לאור ב-17 שפות. אקו-כלכלה הוא פרסום "ספינת הדגל" של המכון.
  • תכנית ב' ספר שהיה רב מכר.
  • תכנית ב' 2.0 הרחבה של הספר "תוכנית ב'". בספר הזה הוא מפרט תוכנית, תקציב ולוח זמנים להצלת הציביליזציה במאה ה-21. התוכנית כוללת מיגור של העוני העולמי, ייצוב של האוכלוסייה, הגנה ושיקום של קרקעות יערות, אדמות מרעה, ושדות דיג, ושימור של המגוון הביולוגי של כדור הארץ.
  • מקראת מדיניות כדור הארץ במדינות רבות יש גרעון סביבתי שמערער את הכלכלה בהיקף חסר תקדים. במקרה, לסטר בראון וכותבים נוספים, בוחנים מחדש את העלויות הכלכליות של גירעונות סביבתיים אלה ומעריכים את הערך של התקדמות בבניית אקו-כלכלה.
  • גידול מעבר לגבולות כדור הארץ: אתגר בטחון המזון בעידן של משבר מים ועליית טמפרטורות. לסטר בראון מתאר את הדרכים בהן בני אדם הורסים את הקיבולות הטבעיות של כדור הארץ ואיך ההרס הסביבתי הנגרם מכך מערער את ייצור המזון. הוא גם מתאר צעדים נדרשים כדי להבטיח הספקה עתידית של מזונות.

קישורים חיצוניים