אקולנוע

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמליל עמותת אקולנוע

אקולנוע הוא פסטיבל סרטים שנתי בנושאי סביבה, סביבתנות וקיימות, המתקיים בישראל מאז שנת 2004. אקולנוע הוא גם שמה של העמותה שמארגנת את הפסטיבל.

מטרה אחת של הפסטיבל היא להביא לישראל סרטים בנושאי סביבה ולחשוף את הציבור הישראלי לנושא מצד אחד. מטורה נוספת של הפסטיבל היא לסייע ליוצרים ישראלים בהפקת סרטי סביבה.

הפסטיבל החל כחזון של הפעיל הסביבתי צור משעל, שהיה פעיל במגמה ירוקה, ארגון שגם עזר לקיים את הפסטיבל הראשון. הפסטיבל הראשון אורגן בידי חיים וסביבה, וכמפיק שימש נאור ירושלמי. מאז הופק הפסטיבל בסיוע גורמים רבים, והתקיים בסינמטקים בתל אביב, בירושלים, ובמקומות נוספים ברחבי הארץ. נכון לשנת 2009, הגיעו עשרות אלפי אנשים לארועי "אקולנוע" והוקרנו בהם כ-120 סרטים. מלבד הקרנת סרטים, הפסטיבל כולל גם שיחות והרצאות בנושא מפי סביבתנים ואנשי קיימות מובילים, יוצרי סרטים ועוד, וכן ירידים של מוצרים אקולוגיים, טיולים פעילות לילדים ועוד.

ישנם מספר קטן של סרטי סביבה מתוצרת ישראלית. ביניהם אפשר לציין סרט תעודה על ארגון מגמה ירוקה, וכן את סרטו של ניצן הורוביץ אגדה אורבנית שהוקרן בפסטיבל.

בשנת 2008, הצטרף פסטיבל "אקולנוע" לרשת בינלאומית של פסטיבלים לקולנוע סביבתי. פסטיבלים כאלה מתקיימים לדוגמה בעיר וושינגטון, בטורין שבאיטליה, בטורונטו שבקנדה, ביוון ובקולורדו.

מעבר לפסטיבל השנתי, פועלים במשך השנה "מועדוני סרטים סביבתיים" במקומות שונים ברחבי הארץ, וזאת במטרה להביא את הנושא לכלל תושבי המדינה.

סרטים

בין הסרטים שהוקרנו בפסטיבלים:

קישורים חיצוניים