אג'יק - מכון הנגב

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
המרכז לפיתוח קואופרטיבי

אג'יק-מכון הנגב הוא מרכז ערבי-יהודי משותף שנוסד בשנת 1998 כעמותה רשומה. בישראל למעלה משבעה מיליון תושבים, מרביתם יהודים ומיעוטם ערבים. על פי הארגון, עתידנו כדמוקרטיה המתפקדת ביעילות, כקהילה מתקדמת, מחייב אותנו ליצור כאן חברה שוויונית, חברה שבה יוכלו המיעוט והרוב כאחד, למצות במלואו את הפוטנציאל שלהם. במציאות הקשה באזורנו הארגון חותר לממש מטרה זו תוך שאיפה לשלום צודק ובר קיימא.

ראשי התיבות של "אג'יק" - משמעותן בשפה הערבית "אני בא לקראתך", ובאנגלית משמעותן : Arab-Jewish Center for Equality, Empowerment and Cooperation

מטרות הארגון

אג'יק-מכון הנגב מתמקד בשלושה נושאים מרכזיים העומדים בפני הקהילות הערבית והיהודית בישראל:

א. השגת שוויון במציאות, ולא רק להלכה, בכל שטחי החיים: בכלכלה, בחינוך, בבריאות, בשיכון, ועוד, אך גם בנטילת חלק במרכזי הכוח הפוליטיים, הבירוקרטיים והממסדיים.

ב. פעילות להעצמה כלכלית וחברתית הן של הקהילה הפלסטינית הישראלית והן של הקהילה היהודית על מנת שיוכלו לקדם באופן ממשי ויעיל את צעידתן לקראת שוויון.

ג. השיתוף בין ערבים ליהודים חייב להיות מבוסס על שוויון והעצמה של המיעוט הערבי, שחי ופועל בתוך חברה ומדינה המעוצבות על ידי הרוב היהודי. בכוחות משותפים ניתן ליצור את הבסיס להתפתחותה של דמוקרטיה פוליטית וכלכלית בישראל ולקידומן של שתי הקהילות.

אג'יק-מכון הנגב יוזם תוכניות של הדרכה וחינוך, מפתח ומנהל פרויקטים ומיזמים ומבצע פעילויות נרחבות, קהילתיות וכלכליות במגמה לקדם מטרות אלה.

קישורים חיצוניים