שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חם, שטוח וצפוף (ספר)

נוספו 12 בתים, 17:42, 21 בינואר 2017
מ
אין תקציר עריכה
300. חצי מהנפט האמריקאי מיובא.
303. בצפון אמריקה יש 3000 3,000 חברות חשמל... הממשלה צריכה להתערב ב[[יעילות פארטו|חוסר היעילות]] של שיתוף הפעולה ביניהם.. מהפיכת טכנולוגית המידע, ובמיוחד המחשב האישי, האינטרנט והרשת כהכלל עולמית המריאו רק אחרי גיבושם של פרוטוקולים משותפים לתמסורת ולשפה למשלוח דואר אלקטרוני ומסמכים... צריך "אינטרנט אנרגיה".
309. חייבים להקים כמה שיותר מהר אסטרטגיית שימור עולמית עם מרכיבים תחיקתיים, פיננסיים וכד'.
310. באינדונזיה יש את [[מגוון המינים]] השני בגודלו בעולם אחרי ברזיל, והראשון בעולם במגוון ביולוגי ימי.
312. המוטו של מושל פפואה: "חשוב בגדול, התחל בקטן, פעל עכשיו". מהי התכנית הכוללת שתוכל לעבוד למען השימור? אנחנו זקוקים למליון למיליון נח ולמליון ולמיליון תיבות.
339-340. בניו יורק היה אסור להשתמש במוניות היברידיות אלא רק פורד. שינוי התקנה יצר חיסכון נפלא, ועכשיו גם הלימוזינות ירוקות.
'''405. הרבה יותר חשוב להחליף את המנהיגים שלכם מאשר את נורות החשמל שלכם.'''
411. [[גינות קהילתיות]] בזמן מלחמת העולם השניה השנייה – "[[גינת ניצחון]]" – victory garden – ב-1944 הצליחו 20 מליון גינות כאלה בארצות הברית לייצר 40% מתוצרת הירק הטרייה של המדינה.
412. אנו זקוקים לגיוס דומה להשקתה של מע' מערכת אנרגיה נקיה, אבל עלינו לעשות זאת כדי למנוע פרל הרבור שאנחנו חושבים שתתרחש, במקום להגיב למתקפה שכבר התרחשה, וזה לא קל.... צריכים להיות ה-Generation of Re-generation.
... אבל אל לנו להשלות את עצמנו. המהפכה הירוקה אינה נמצאת בשלב שבו היא צרכיה להיות. ברמה הלאומית, אפילו פוליטיקאי אחד לא התמודד בבחירות תחת הסיסמא שעלינו להעלים את הירוק באמצעות הטמעתו אל תוך כל היבט של החיים האמריקניים. כרגע, ירוק הוא רק סעיף שפוליטיקאים צריכים לסמן עליו איקס, ולא פילוסופיה שלטת.
הסאונד בייט הקל של היום הוא פוליטיקאים המצהירים כי אנו זקוקים ל"פרוייקט מנהטן" להמצאת אנרגיה נקייה, משהו מקביל לפרויקט מנהטן שבו הומצאה פצצת האטום שסיימה את מלחמת העולם השנייה. אבל אני מקווה שהראיתי לכם מדוע זו התחמקות – תחליף לחשיבה רצינית ומערכתית על הבעיה כולה. "כן, היינו זקוקים לפצצה כדי לסיים את המלחמה," אמר מייקל מנדלבאום. "אבל לא היינו מגיעים לנקודה ההיא, על סף הניצחון, בלי צבא ענק, גיוס חובה, הפלישה לאירופה וכל האנשים בבית שהקריבו קורבנות." ניצחנו במלחמה הודות למאמצים המשולבים של הכוחות המזוינים שלנו (והבה לא נשכח את בעלות בריתנו), אבל כל המאמצים המשולבים הללו התאפשרו בזכות המאמצים המשולבים של העם האמריקני.

תפריט ניווט