שיחה:משבר המים העולמי

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משבר המים העולמי הוא לא הגורם למחלות זהומיות בעולם השלישי.

ב-1980 - 1981 למדתי (תואר שני בפיתוח, האג, הולנד), כי מחלות זהומיות שעניינן מים מזוהמים הן מכה בעולם השלישי מימים ימימה.

גם שהייה ממושכת בעבודה בחקלאות בתאילנד, ב-1976 [הפוך למה שקורה היום... (-: ישראלים נסעו לעבוד בחקלאות שם] לימדה אותי דבר או שניים אודות שימוש שעשו שם במים לא נקיים לשתייה.

אז אולי מי שמאשימים את משבר המים גם בזה, שיילכו לחפש במקומות כמו חלוקת העושר על פני העולם וכיו"ב עוולות בדרוג הרבה יותר קונקרטי מהתחממות הגלובוס.

שום דבר הוא לא "הגורם". לכל תופעה חברתית וסביבתית יש תורמים רבים וכל תופעה גורמת למספר תופעות אחרות ותורמת לעוד תהליכים.
למחלות זיהומיות בעולם (ובעולם השלישי) יש סיבות רבות - עוני, עיור, הרגלים מיניים, הרגלי תרבות, פערים חברתיים (להבדיל מעוני אבסולוטי).
מים מזוהמים היו בעולם השלישי גם בעבר, אבל השאלה איזה סוגי זיהום ומה היקף התופעה. ואם היא גדלה או יורדת.
בכל מקרה הדבר קשור למשבר המים העולמי (שכולל לא רק את התמעטות המים כלפי האוכלוסיה אלא גם את זיהומם) כפי שמוסבר בערך.
התחממות עולמית זה ערך אחר.
יש קשר גם לאי שיוויון בינלאומי שבאמת צריך להיות מורחב. האזרח דרור 17:40, 25 במאי 2008 (IDT)

טכנולוגיות

אני לא רואה שרשום באקו-ויקי על טכנולוגיות התפלה, על אף שהתחום משגשג בעולם בכלל ובישראל בפרט - עם למעלה מ 50% ממי הצריכה הפרטיים בישראל שמקורם בהתפלה. נתקלתי לאחרונה בעוד כתבה קצת מעודדת :) --איתן בורקט (שיחה) 21:00, 7 במאי 2016 (IDT)

טכנולוגיה היא לעיתים הפיתרון ולעיתים הבעיה. מוזמן לפתוח ערך (אפשר גם ראשוני) על התפלת מים וכל שאר טכנולוגיה אחרת. עידן ד (שיחה) 21:04, 7 במאי 2016 (IDT)