גיא מקפרסון

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

גיא ר. מקפרסון (באנגלית: Guy R. McPherson) הוא מדען אמריקאי, פרופסור אמריטוס למשאבי טבע ואקולוגיה וביולוגיה אבולוציונית באוניברסיטת אריזונה. הוא ידוע ברעיון ההכחדה האנושית הקרובה (NTHE), מונח שטבע על הסבירות להכחדה אנושית עד שנת 2030. הרקע להכחדה זו היא התחממות עולמית, בדומה להכחדה המונית שהתרחשה לפני כ-250 מיליון שנה על רקע שינוי אקלים מהעבר והכחידה את רוב המינים המורכבים שחיו אז. [1]

הקריירה של מקפרסון כפרופסור החלה באוניברסיטת טקסס A&M, שם לימד שנה אקדמית אחת. הוא לימד במשך עשרים שנה באוניברסיטת אריזונה, וגם לימד באוניברסיטת קליפורניה-ברקלי, אוניברסיטת דרום יוטה ומכללת גרינל. מקפרסון שימש כעד-מומחה בתיקים משפטיים הנוגעים לניהול אדמות ושריפות בר. הוא פרסם יותר מ- 55 פרסומים מדעיים שעברו ביקורת-עמיתים. במאי 2009 החל מקפרסון להתגורר בבית מגורים "מחוץ לרשת" בדרום ניו מקסיקו. לאחר מכן עבר לבליז (Belize) ביולי 2016. באוקטובר 2018 הוא עבר לניו יורק.

בנובמבר 2015 התראיין מקפרסון ב-National Geographic Explorer עם המארח ביל ניי (Bill Nye). אנדרו רבקין כתב ב"ניו יורק טיימס" כי מקפרסון היה" אקולוג אפוקליפטי ... שבנה משהו מ'קץ הימים' בעקבותיו." מייקל טוביס (Michael Tobis), מדען אקלים מאוניברסיטת ויסקונסין, אמר כי מקפרסון "הוא לא ההפך ממכחישן (אקלים). הוא מכחישן, גם אם מסוג שונה." דייוויד וואלאס-וולס (David Wallace-Wells) שכתב את ספר "The Uninhabitable Earth " (2019) כינה את מקפרסון "Climate Gnostic" וב"שוליים ", בעוד מדען האקלים מייקל א. מאן Michael E. Mann אמר שהוא "גיבור של כת יום-הדין".

ראו גם

קישורים חיצוניים

Stub general.png ערך זה הוא קצרמר. אתם מוזמנים לתרום לאקו-ויקי ולהרחיב אותו.