נחלת הכלל (אתר)

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
גרסה מ־17:39, 13 באוקטובר 2015 מאת עידן ד בוט (שיחה | תרומות) (החלפת טקסט – "פוליטקאי" ב־"פוליטיקאי")
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

The Commons - נחלת הכלל הוא אתר ופורום למכן קיימות, וצדק חברתי, המתמקד במתמקד בשיפור ההבנה והשליטה בהשפעת הטכנולוגיה על חיי האנשים. האתר מחפש ותומך בתפיסות חדשות של קיימות עבור עסקים, יזמים, פעילים, קבוצות קהילתיות וממשלות.

האתר משמש לשתי מטרות עיקריות: האחת היא לשמש כשער יעיל לכתריסר תוכניות או אתרים המרכיבים אותו. השניה היא להיות פורום חופשי למטרות של דיון על קיימות.

תפקיד הדיון באתר מספק - חדשות בנושאי סביבה, דיון ביקורתי על נושאים של פיתוח בר קיימא וצדק חברתי, וכן על יוזמות בתחומים אלה. הדיונים באתר לא אמורים להסתיים רק בדיבורים אלא גם בהשפעות על העולם - על ידי הספקת מידע שיגרום לאי-נחת לפוליטיקאים, פקידים, ואנשי עסקים מהססים, וכן פרסום של מושגים חדשים עבור קבוצות ואנשים שמתעניינים בקיימות, ונסיונות לקדם תוכניות לקידום מציאות מקיימת יותר.

תוכניות האתר כוללות מספר נושאים הקשורים כולם לפיתוח בר קיימא. חלק מהם קשורים ב"תנועה לתחבורה חדשה" - קאר-פול, יום ללא מכוניות, "ערי קיוטו", הליכה של ילדים לבתי ספר ועוד. חלק מהם קשור לנושא התחבורה רק באופן חלקי כמו עבודה מרחוק, חשיבה מחודשת על העבודה. ויש נושאים נוספים כמו מדדים כלכליים, ייעול השימוש במשאבים, דמוקרטיה חדשה.

הדגשים בתוכניות הם על קיימות מלמטה למעלה, על הסתכלות על מערכות מורכבות, שבירת דפוסי חשיבה והתנהגות, דמוקרטיזציה, שיתופי פעולה, פעילות פרגמטית ועוד.

שמו של האתר, נחלת הכלל, רומז על הצורך לשמור על נחלת הכלל, וגם מתייחס לעצמו כאל "נחלת הכלל". האתר קם בשנת 1988. מנהלת האתר יושבת בפאריס, צרפת, ואפשר ליצור קשר גם עם ארגון EcoPlan International שיושב בקליפורניה, ארצות הברית. האתר זכה בפרס "אתגר סטוקהולם" לקבוצות המקדמות פתרונות תקשורת [1]

קישורים חיצוניים