אקו-ויקי:דלפק ייעוץ

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ניתן לשאול כאן כל שאלה העוסקת באקו-ויקי - בענייני תוכן, עריכת דפים, עניינים טכניים וייעוץ כללי. נשתדל לענות על כל שאלה בהקדם. רשימת שאלות נפוצות ניתן למצוא בשאלות נפוצות.

להוספת נושא חדש ליחצו כאן. למענה יש להוסיף סימון נקודותיים (:) אחד יותר מהעונה מלפניך, בשביל לייצר הזחה, ויש לחתום בסוף המענה עם 4 סימני טילדה (~~~~).

תבנית שכח לחתום

לשמחתי יש לנו מ-2009 תבנית שכח לחתום, לעורכים ששכחו לחתום. יצרתי את תבנית משתמש בכדי שלא יהיה קישור אדום בתבנית. אולם בשיחה:ביטחון תזונתי זה לא עובד. אולי כי מדובר בתבניות ישנות, אך על פניו לא אמורה להיות בעיה. נראה שמדיה-ויקי לא "מכירה" בתבנית משתמש (קישור אדום) למרות שהתבנית קיימת. ואולי זה באג בתוכנה. למי הפתרונים??? עידן ד (שיחה) 15:47, 17 ביולי 2016 (IDT)

כנראה שהשתנה הקוד, העתקתי קוד עדכני מויקיפדיה ועכשיו עובד היטב. איתן בורקט (שיחה) 21:54, 17 ביולי 2016 (IDT)
מעניין. תודה. עכשיו כולם יודעים שדרור הוא זה ששכח לחתום :-) עידן ד (שיחה) 22:20, 17 ביולי 2016 (IDT)

הנחיות לדף שיחה

בבקשה רשמו הנחיות מפורטות כיצד מתנהלת שיחה בדף השיחה. האם אני אקבל למייל ידיעה שקבלתי תגובה לשאלה ששאלתי? Mgross (שיחה | תרומות) שכח/ה לחתום

הי מוקי. את תקבלי הודעה אם יענו לך בדף השיחה שלך. בנוסף את צריכה לבדוק מה כתוב לך בהעדפות (למעלה ליד רשימת המעקב) בלשונית פרטי משתמש. את יכולה לבקש לקבל מייל על כל דף שאת מוסיפה לרשימת המעקב שלך. אגב, את יכולה שם גם לבחור האם את רוצה להיות עורך או עורכת או להישאר בברירת מחדל שזה ללא מגדר במידת האפשר.ופתחתי עכשיו את הדף שמסביר על דף השיחה. הוא עדיין לא גמור לגמרי אבל זה כרגע מספיק טוב (חסרים כמה הפניות מהדף כדי שכל מה שכתוב שם יעבוד). לסיום - חותמים בסוף עם 4 טילדות - ~ מופיע ליד המקש 1. עידן ד (שיחה) 10:01, 26 בינואר 2017 (IST)

עזרה בפתיחת תבנית

אני מנסה לפתוח את תבנית:אין תמונה אך התמונות לא משובצות בתבנית. העלתי את התמונה של גבר (רוצה לשבץ בערך על שאול מרידור והתבנית לקוחה מהגרסה של סביבות 2007 בוויקיפדיה העברית. קישור לתבנית בוויקיפדיה. איך אפשר לפתור זאת? עידן ד (שיחה) 10:47, 5 ביולי 2017 (IDT)

ערך בנוגע ל Litter

אני מעוניין לכתוב קצת על נושא של לכלוך בפומבי, או זריקת אשפה בציבור - ומתלבט איך לקרוא לערך. לא מוצר תרגום טוב של המילה Litter לעברית. הערך בויקיפדיה האנגלית קולע למה שאני מעוניין לכתוב עליו - https://en.wikipedia.org/wiki/Litter, אני מעוניין להוסיף התייחסות ספציפית לישראל. רעיונות? נראה לי שאני אתחיל עם טיוטא של ערך בשם "אשפה". --איתן בורקט (שיחה) 18:58, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

לדעתי אשפה זה מעולה. יש הבדל בינה לבין פסולת. עידן ד (שיחה) 22:55, 1 באוקטובר 2018 (IDT)
אשפה זה אולי רחב מידי. "השלכת פסולת" בגוגל היא עם 98 אלף תוצאות, השלכת אשפה 60 אלף, לכלוך ברחוב 140 אלף, אשפה ברחוב 410 אלף, זבל ברחובות 423 אלף, זבל ברחוב 478 אלף. השלכת אשפה\ זבל ברחוב כ-30 אלף . הייתי בוחר בשלב ראשון על זבל ברחוב- קודם להיות במקום שימצאו אותך ורק אחר כך לדייק האזרח דרור (שיחה) 09:00, 2 באוקטובר 2018 (IDT)