הודעה לכל משתמשי אקו-ויקי: הותקנו בהצלחה גאדג'אטים על שרת האתר. ניתן לבחור מביניהם בדף ההעדפות האישיות. כמו כן, מהיום אפשר לכתוב משוב על הערך בתיבה שמתחתיו, לאחר הרשמה קצרה.

אנרכופדיה

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
(הופנה מהדף Anarchopedia)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
כוכב שחור. הסמל של אנרכופדיה

אנרכופדיה (באנגלית: Anarchopedia) היא אנציקלופדיה או פורטל ידע, אנרכיסטי אינטרנטי הבנוי על בסיס מערכת ויקי בה בעת זו היא גם קהילה אנרכיסטית. היא בנויה על רשיון GFDL.

האנרכופדיה שונה מוויקיפדיה בכמה מובנים. האחד הוא שאין בה מפעילי מערכת, או ליתר דיוק, כל המשתמשים הם מפעילי מערכת. הבדל מרכזי נוסף הוא שכן מדובר בניסוי חברתי שכן יש בה ניסיון להקים קהילה אנרכיסטית. היבט נוסף הוא שיש באנרכופדיה, באופן טבעי, דגש על נושאים אנרכיסטים ועל נקודת מבט אנרכיסטית.

אנרכופדיה החלה לפעול ב-30 בספטמבר 2004, והאנרכופדיה האנגלית (הענפה מכל השפות) החלה לעבוד ב-26 בנובמבר 2004. היא הוקמה על ידי האנרכיסט הסרבי Milos Rancic.

נכון למאי 2018, יש באנרכופדיה האנגלית 5,799 ערכים.[1] מלבדה יש עוד 29 אנרכופדיות כולל בספרדית, צרפתית, ערבית, איטלקית, גרמנית, יפנית, פולנית ועוד.[2]

נושאים מרכזיים באנרכופדיה האנגלית כוללים זכויות בעלי חיים, פמיניזם, כלכלת מתנות, זכויות להט"ב, שיתוף פעולה, ביטול בתי הסוהר, אקולוגיה וקיימות, חופש הדיבור, זכויות עובדים, ומהפכה. כמו כן ניתן דגש על זרמים שונים באנרכיזם כמו אנרכו-סינדיקליזם, אנרכו-פמיניזם, אנרכיזם ירוק ועוד.

קישורים חיצוניים