שיחה:עמדות המפלגות בישראל בנושאי סביבה וקיימות (אפריל 2019)

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מפלגות נוספות

ערך מאוד חשוב. ברגע שיהיו הפניות למצעים (ויגמר מצעד האקלים) אשים הפנייה לערך בכרזה הראשית.
האם חד"ש זה כולל תע"ל? אם כן צריך לציין, אם לא צריך להוסיף.
האם לבל"ד-רע"ם יש מצע? יש התייחסות בדו"ח של מגמה ירוקה? צריך להוסיף. עידן ד (שיחה) 09:21, 27 במרץ 2019 (IST)

שם הערך

אין פה ממש דירוג. זה יותר סיכום. מה דעתכם על עמדות המפלגות בישראל בנושאי סביבה וקיימות (2019)? משתמש:אלכסנדר סעודה אשמח במיוחד לעמדתך. עידן ד (שיחה) 10:42, 27 במרץ 2019 (IST)

תשובה

גם אני חושב שהערך חשוב. למרות שהוא לא החשוב ביותר כי אני חושב שמה שהכי חשוב זה לא להכריח מפלגות בעלי חברות ובכלל אנשים לתמוך בנו אלה להסביר להם שזה ישתלם גם להם שאין ניגוד אינטרסים. אני מודה: אני שמח מאוד על התכנית צפון ירוק אבל זה יהיה ניצחון אמיתי כאשר עידן עופר וחבריו יבינו שתעשייה מזהמת זה לא משתלם.

במקור ששמתי בערך יש הפניות למצעים. אשתדל להעביר אותם לערך בקרוב, למרות שגם אתה יכול לעשות את זה.

לגבי תע"ל בל"ד ורע"ם אתה צודק, אנסה לבדוק בקרוב.

לגבי שינוי שם, אני לא בטוח שזה הכרחי. אני אנסה לשנות את הדף כך שזה באמת יהיה דירוג. נראה איך זה יצא ואם השם שהצעת יתאים יותר אפשר יהיה לשנות.

מה שאני מבקש מאוד לא לעשות - זה הכנסת התאריך 2019 לשם הערך. אל תחשוב שזה יכול לשנות כל כך הרבה לבחירות האלה - זה לא אפקט מיידי. הכוונה היא ליצור ערך קבוע שיתעדכן לאורך זמן ככל שישתנו עמדות המפלגות (והם ישתנו כי המשבר הפלנטרי יכריח אותם לשנות).

מה שאני עוד מבקש זה עזרה עם הערך הזה, כי אני כמו שכבר כתבתי לא רואה חדשות. לפעמים אם אח שלי אומר שיש משהו מעניין בעיתון ואז אני מסתכל. אז אם יש לך מידע על הנושא אתה רואה משהו בחדשות, בבקשה תכניס. אני לבדי לא אוכל לכתוב הרבה.

--אלכסנדר סעודה (שיחה) 12:19, 27 במרץ 2019 (IST)

אני בעד שינוי שם הערך, לא חושב שנכון שנעשה דרוג כי , הוא בהכרח יהיה שרירותי. בעד הכנסת תאריך בחירות, כי אם הדברים ישתנו אפשר לראות איך הדברים השתנו. בארצות הברית יש תעוד של מצעי המפלגות שנים אחורה ואפשר לראות התייחסות לשינוי. האזרח דרור (שיחה) 15:46, 27 במרץ 2019 (IST)

הסתבר שאולי בעקבות הפניות והפרסומים הימין החדש הכניס פרק של איכות סביבה במצע ברגע האחרון. שימו בבקשה הודעה בראש הדף עם הפניה לערך, אולי עוד מישהו יעשה דברים כאלה. עדיף עכשיו כי אחרי הבחירות שזה כבר פחות יעניין. נדמה לי שהמצעים הקיימים כבר הוכנסו לערך.

עידן ד האזרח דרור

--אלכסנדר סעודה (שיחה) 11:45, 31 במרץ 2019 (IDT)

תודה רבה על ההודעה ששמתם. בראש הדף הדגשתי את זה שאנחנו לא קוראים לבחור במישהו בדף זה כי כאשר ביקשתיממגמה ירוקה לשתף, הם אמרו שלפי החוק אסור להם לתמוך במתמודד מסוים.

--אלכסנדר סעודה (שיחה) 23:39, 3 באפריל 2019 (IDT)

אנחנו לא תומכים במועמד מסויים. זה די ברור. :-) עידן ד (שיחה) 01:07, 4 באפריל 2019 (IDT)

הצעות לשיפור

חשוב לדעתי: כאשר מסתכלים על דף לגבי עמדות המפלגות וחשוב שיסתכלו בו לא רק לפני הבחירות, אנשים בדרך כלל מתענינים פחות במצע ויותר בפעילות מעשית. מה שאני מציע:

א. לכתוב בכל סעיף על מפלגה פעילות מעשית עד עכשיו במקום פעילות בכנסת היוצאת, כי חשובה גם הפעילות בממשלה, הפעילות במנהל התכנון, הפעילות של ראשי הערים החברים במפלגה וכדומה.

ב. לכתוב בתחילת הדף במפורש שהדף מביא גם מידע על הפעילות של המפלגות.

ג. למלא עד כמה שנוכל את הסעיף על הפעילות המעשית. אני מודה שבסעיפים האלה אני אוכל לעזור יחסית מעט בגלל שאני כמו שכבר כתבתי לא רואה חדשות קבוע אבל אעשה מה שאוכל.

ד. לשנות את שם הדף ל "עמדתן ופעילותן של המפלגות בישראל בנושאי סביבה וקיימות". אני לא הייתי מוסיף את השנה כי לדעתי אנחנו צריכים לכתוב גם מה שהמפלגות עשו בעבר להזכיר אפילו את מה שעשו בכנסת הלפני אחרונה ואפילו טיפה את מה שעשו עוד לפני זה.. אם הדף יהפוך לארוך מידי אפשר יהיה לעשות לזה דף נפרד ולכתוב שם את השאר. בין היתר זה ייתן הזדמנות להבין איך השתנו העמדות של המפלגות במשך השנים עם החרפת המשבר הסביבתי.

אם אנשים יראו בשם "2019" הם יבינו שזה מתייחס לבחירות שכבר עברו ויעברו הלאה. לעומת זאת ללא הספרה סביר שהם יתעניינו גם עכשיו.

--אלכסנדר סעודה (שיחה) 11:29, 11 באפריל 2019 (IDT)

אתה צודק בזה שחשוב שיהיו מודעים לדף ולכתוב בו גם ב-4 שנים הבאות. אסתכל על ההצעות מאוחר יותר ברשותך. עידן ד (שיחה) 11:49, 11 באפריל 2019 (IDT)

עברו כבר שלושה ימים. אני אנסה לשנות בינתיים כנסיון ואם זה לא יהיה טוב לדעתכם אז שנו בחזרה. המטרה היא שיקראו בו קבוע ולא רק לפני בחירות שהדף יעסוק קודם בפעילות ואחר כך במצע וגם בפעילות מחוץ לתומי הכנסת ושהדף ידבר על העמדות ועל הפעילות לא רק ב 2019 אלה גם קודם. לדעתי בסופו של דבר זה ימשוך יותר צפיות. העזרה שלי יעולה ליהיות בעיקר בזה וב הוספת קטגוריות. בהמשך כמות הצפיות תהיה תלויה בעיקר בפעילים שרואים חדשות קבוע. אם כל פעם אחרי שבחדשות יאמרו על זה משהו יוסיפו זה יהיה מעניין. אני אוסיף רק עם במקרה אתקל בזה בניוזלטר באינטרנט או משהו כזה. עידן ד --אלכסנדר סעודה (שיחה) 09:20, 14 באפריל 2019 (IDT)

בבקשה לא לשנות את שם הערך. מדובר בדף שהוא ספציפי לקראת הבחירות לכנסת הנוכחית. אפשר לפתוח דף חדש שמדבר על העמדות באופן כללי. זה יהיה מעולה, וגם טוב לפתוח דף על כל מפלגה. זה נמצא גם בדף בקשת דף. מצטער שעדיין לא הספקתי להתייחס. עידן ד (שיחה) 14:51, 14 באפריל 2019 (IDT)

בסדר יצרתי דף. דף על כל מפלגה אפשר יהיה לפתוח כאשר הדף הזה יגיע לאורך של 20 דפים (עכשיו זה 11). דרור כתב ש 20 דפים זה האורך הרצוי.

--אלכסנדר סעודה (שיחה) 15:59, 14 במאי 2019 (IDT)

טוב. ערכתי מעט את הערך, וגם התייחסתי בעריכה להערות. א. הדף הוא על לקראת הכנסת ה-21 וסיכום הכנסת ה-20. ניתן ורצוי לפתוח דף שהוא דף עדכני ומתעדכן. ב. זה רשום. חידדתי את זה בפתיח - הוספתי עוד משפט. ג. אני חושב שיש מספיק. אפשר להוסיף עוד, אני לא פנוי לזה כרגע. ד. ראה תשובתי ב-א'. ניתן ליצור דף חדש בנושא. כמו כן, אנחנו חשוב בהמשך גם לפתוח דף על כל מפלגה. עידן ד (שיחה) 13:26, 15 במאי 2019 (IDT)