שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

טוקמן

נוספו 11 בתים, 24 מרץ
אין תקציר עריכה
'''טוקמן''' הינו כרטיס SIM (כרטיס [[תוכנית טלפוניה ואינטרנט]]) לסמארטפון או טלפון נייד הנבדל מכרטיסי SIM אחרים בכך שאינו דורש [[הוראת קבע]] על [[כרטיס חיוב]] או [[חשבון בנק]] כתשלום למפעילת הסלולר שמנפיקה אותו.
 
בכדי לרכוש טוקמן נדרש בדרך כלל להציג תעודה מזהה כגון תעודת זהות או דרכון.
 
ניתן לרכוש טוקמן בדרך כלל במזומן או בכרטיס חיוב ב[[חלפניה|חלפניות]], [[פיצוציה|פיצוציות]] וחנויות טלפוניה.
יתרון השימוש בטוקמן שאינו דורש הוראת קבע כאמור ובכך הוא '''חוסך ביורוקרטיה''' בכלל ואת הטרטור הביורוקרטי (ובעיקר בעיות טכניות שיכולות להיות קשורות בו) בסיום התקשרות עם מפעילת סלולר דרך רישום בהוראת קבע בפרט.
חסרון השימוש בטוקמן הוא שהוא מתבטל אחרי תקופה קצובה מראש (נע לרוב בין 3 חודשים לבין שנה); עם זאת, ניתן להשתמש באפליקציות שהותקנו על בסיס המספר (כגון ווטסאפ) לזמן נרחב; עד שהמספר יינתן לאדם אחר שהתקין את אותן אפליקציות ונרשם אליהן (אם בכלל), כולל תקופת צינון של שלושה חודשים בווטסאפ עצמה למשל (נכון לחודש דצמבר 2018).<br>
לפי דעה, ייתכנו מצבים בהם חברות יימנעו מלתת מספר משומש לאדם אחר (יש שיקולים להימנע מכך) וממילא הסבירות שאדם אחר יקבל מספר טוקמן שהיה בעבר בשימוש עיקרי או משני (שימוש לאפליקציה) הוא אינטואיטיבית די קטן. יש להיזהר למחוק את האפליקציות לאחר שהותקנו שכן מחיקתן תגרור את הצורך להתקינן מחדש עם מספר אחר.
 
בכדי לרכוש טוקמן נדרש בדרך כלל להציג תעודה מזהה כגון תעודת זהות או דרכון.
 
ניתן לרכוש טוקמן בדרך כלל במזומן או אשראי ב[[חלפניה|חלפניות]], [[פיצוציה|פיצוציות]] וחנויות טלפוניה.
2,165
עריכות

תפריט ניווט