שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פיצוציה

נוספו 34 בתים, 23 מרץ
אין תקציר עריכה
פיצוציות הן אמצעי חשוב להפצה של [[עישון|מוצרי עישון]] שונים. חברת הטבק [[גלוברנדס‏‏]], מעידה כי מערך ההפצה שלה כולל כ-11,000 נקודות מכירה קמעונאיות. נקודות המכירה כוללות קיוסקים, מינימרקטים, חנויות מכולת, חנויות נוחות, רשתות מזון, מרכזי בידור ובילוי, מכונות אוטומטיות ועוד.{{הערה|שם=|[http://www.globrands.co.il אתר חברת גלוברנדס]}} לפי הערכת גורם בענף הקמעונאות, בישראל בשנת 2010 היו מעל 3,000 פיצוציות, ורוב מה שהצרכנים רואים בפיצוציות כמו ממתקים, ארטיקים וסוללות מהווים רק 20% מהמחזור. 80% ממחזור הפיצוציות נובעות ממכירת סיגריות.{{הערה|שם=calcalist|שי אספריל, [https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3435161,00.html מפזרים את העשן: מיהו האיש שמאחורי יבואנית הסיגריות השנייה בגודלה בישראל], כלכליסט, 28.11.2010}}
עצם העובדה שפיצוציות רבות עובדות 24 שעות, 7 ימים בשבוע ומוכרות מוצרים הנחשבים לפי דעה לאנטי-אקולוגיים כגון מוצרי מזון באיכות ירודה, באריזות שהן ככלל לא מתכלות וסמים סינתטיים בעלי פוטנציאל התמכרות המדרדרת את הציבור לשיעבוד נפשי, קושרות אותן עם הנטייה ל[[חומרנות]], [[ממוניזם]] (הנטייה הטבעית לצמיחה כלכלית אין סופית) , [[ניבול עירוני]] ועם אספקטיים תרבותיים בעייתיים אחרים.
לא אחת נמצא בישראל למשל כי פיצוציות שיווקו אלכוהול פיראטי שהיה לא טהור וכלל ריכוזים מצויים של מתנול שהוא חומר רעיל מאד{{הערה|כתבה מאתר "דה מרקר"; [https://www.themarker.com/consumer/1.2911222 "זהירות, אילו משקאות אלכוהול מזויפים נמכרים בפיצוציות?"] משרד הבריאות מזהיר מפני צריכה של משקאות אלכוהוליים מזויפים - חלקם במותגים מוכרים - המסתובבים בשוק בימים אלו, כתבה מאת הדר קנה, 11.04.2016 10:38.}}. אלכוהול לא טהור בכלל ופיראטי בפרט יכול לגרום לנזקים בלתי הפיכים ואף לסוגים שונים של עיוורון או למוות<ref>[https://www.health.gov.il/Subjects/addictions/Alcohol/Pages/FakeAlcohol.aspx אתר משרד הבריאות הישראלי; "הסכנות בשתיית אלכוהול מזויף, מאמר מערכת כללי (קישור זמין).]</ref>.
2,180
עריכות

תפריט ניווט