הודעה לכל משתמשי אקו-ויקי: הותקנו בהצלחה גאדג'אטים על שרת האתר. ניתן לבחור מביניהם בדף ההעדפות האישיות. כמו כן, מהיום אפשר לכתוב משוב על הערך בתיבה שמתחתיו, לאחר הרשמה קצרה.

שינויים

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

חם, שטוח וצפוף (ספר)

נוספו 96 בתים, 22:28, 17 באוקטובר 2015
מ
החלפת טקסט – "ארה"ב" ב־"ארצות הברית"
54. דולפין הנהרות של היאנג-צה נכחד ב-2006. כונה "באיג'י".
64. יותר מדי אמריקאים – ארה"ב ארצות הברית + אירופה = 2 "אמריקומים". אבל ב- 2030 יהיו 8 אמריקומים.
65. מה שמאיים על השגשוג שלנו הוא עצם היסודות של השגשוג הזה – טבעו של הקפיטליזם האמריקני.... היסודות חייבים להיות שונים.
254. אם נשתמש במונח שטבע הכלכלן הבריטי פול קולייר, זו הייתה "הישרדות השמנים ביותר" – מכתיבי המדיניות הם אלו שיש להם [[לובי פוליטי|השדולות הגדולות ביותר]] ו[[יתרון לגודל|הכיסים העמוקים ביותר]].
...ארה"ב ארצות הברית שמה מכס מגן של 15 סנט לליטר על אתנול מקנה סוכר מברזיל הדמוקרטית, ורק 0.35 סט לליטר על [[נפט|נפט גולמי]] מסעודיה, מולדת רוב חוטפי 11/9. שדולת התירס האמריקנית חזקה, למרות שאתנול הסוכר אנרגטי פי 7 מאתנול התירס. ארה"ב ארצות הברית מסבסדת חקלאות, תעשייה של המאה ה-19.
262. אנו צריכים שהממשלה תתערב "בגינה" ותייצר לשוק תמריצים.
287. למה שחברת מזגנים אמריקאית תפעיל שדולה למען החלשת התקנים שלנו, ותקל בכך על מזגנים סיניים זולים יותר? חברות פשוט מתרגלות להילחם בתקנות, במקום לראות בהן דרך לחיסול המתחרים.
288. אחרי הלם מחירי הנפט של 73-4 קליפורניה תיקנה תקנות מחמירות, ולכן ב-30 השנים שמאז הצריכה לנפש נשארה זהה, בעוד שבשאר ארה"ב ארצות הברית הצריכה לנפש עלתה ב- 50%.
294. איננו יכולים להסתמך על יוזמות התנדבותיות... כפי ניסח זאת חוקר האקלים מסטנפורד סטיבן שניידר: "פעילות בהתנדבות אינה עובדת. אמרתי את זה כבר 85,000 פעמים. היא יעילה בערך כמו מגבלת מהירות בהתנדבות. בלי שוטרים, בלי שופטים: [[תאונות דרכים|קטל בדרכים]]. בלי כללים, בלי קנסות: [[גזי חממה]]. בלי מדיניות, אנחנו עומדים להגדיל את כמויות ה- [[פחמן דו חמצני|CO2]] באטמוספירה פי שלושה או ארבעה".
339-340. בניו יורק היה אסור להשתמש במוניות היברידיות אלא רק פורד. שינוי התקנה יצר חיסכון נפלא, ועכשיו גם הלימוזינות ירוקות.
381. [[סין]] בשנים מעטות הנחיתה מלמעלה למטה הוראות שלארה"ב שלארצות הברית נדרשו שנים להפעיל.
383. המוטו: "אנחנו האנשים להם חיכינו".
384. במקום שתהיה לנו [[אסטרטגיית אנרגיה לאומית]], יש לנו מה שמומחה האנרגיה גל לופט מכנה "[[לובי פוליטי|סכום כל השדולות]]"... המדינות המעטות בארה"ב בארצות הברית שמכריעות את כף המאזניים הפוליטיות – לכולן משותף אינטרס ה[[פחם]]. אי אפשר לומר מילה רעה על פחם ולהיבחר לנשיאות ארה"בארצות הברית.
386. הצעה 87 לעיבוד אנרגיה נקייה נתקלה במסע פרסום נגדי בשווי 100 מליון דולר – כמעט כמו מה שהוציא ביל קלינטון בקמפיין הבחירות שלו.
'''405. הרבה יותר חשוב להחליף את המנהיגים שלכם מאשר את נורות החשמל שלכם.'''
411. [[גינות קהילתיות]] בזמן מלחמת העולם השניה – "[[גינת ניצחון]]" – victory garden – ב- 1944 הצליחו 20 מליון גינות כאלה בארה"ב בארצות הברית לייצר 40% מתוצרת הירק הטרייה של המדינה.
412. אנו זקוקים לגיוס דומה להשקתה של מע' אנרגיה נקיה, אבל עלינו לעשות זאת כדי למנוע פרל הרבור שאנחנו חושבים שתתרחש, במקום להגיב למתקפה שכבר התרחשה, וזה לא קל.... צריכים להיות ה- Generation of Re-generation.

תפריט ניווט