פתיחת עוסק פטור - עינוי ביורוקרטי

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

Nuvola apps edu languages.png זהו מאמר דעה מאת אזרח שנמאס לו. כל האמור במאמר זה משקף את דעת כותבו נכון ל-22/03/19. מאמר דעה אינו אובייקטיבי.


רוצים להתפרנס כעצמאים בישראל עם תיק עוסק פטור במע"מ ותיק במס הכנסה? היכונו לעינוי ביורוקרטי ברשות המסים

בשנת 2019 מדינת ישראל אוסרת עליכם לפתוח או לסגור תיקים אלה באופן מקוון וגם אוסרת עליכם להגיש דו"ח מס הכנסה שנתי באופן מקוון דרך אפליקציית ניהול קבלות\חשבוניות-מס.

תיק עוסק פטור במע"מ

בשביל כל פתיחה וסגירה תצטרכו להיות מטורטרים למשרד מע"מ "הקרוב לביתכם" עם פקקי תנועה ואולי גם בעיות חנייה, או לשלם מאות שקלים ליועץ מס או רואה חשבון על כל פתיחה מקוונת, או על כל סגירה מקוונת, של תיק כזה.

לכם אסור לפתוח ולסגור מקוון !

תיק במס הכנסה

בשביל כל פתיחה וסגירה של תיק במס הכנסה תצטרכו להדפיס טופס הנוגע לפתיחה או סגירת עסק ולהגישו פיזית למשרד מס הכנסה "הקרוב לביתכם", או לשלם מאות שקלים ליועץ מס או רואה חשבון על כל פתיחה מקוונת, ועל כל סגירה, של תיק כזה.

דו"ח מס הכנסה שנתי

כל שנה תצטרכו לשלם מאות שקלים ליועץ מס או רואה חשבון בכדי שיגיש עבורכם דו"ח מס הכנסה שנתי, דו"ח שיכול לארוך כעמוד בודד ולהיות סופר פשוט ושתוכלו למלא לבד לפי ההנחיות; אין שום סיבה לשלם על זה מאות שקלים; רשות המסים יכולה לאמת את הכתוב בעצמה ולא צריך לערב יועץ מס או רואה חשבון; אך מיד אנסה להסביר מדעתי למה הם בכל זאת מנסים לערב אותם.

דיון

השילוב של פקקי תנועה, בעיות חנייה, שימוש במדפסת בכדי להדפיס טפסים מיושנים ומסורבלים והצורך ללכת להגיש אותם, שחיקת עובדים וכו' תשלום מאות שקלים ליועץ מס או רואה חשבון כולם לא מריח טוב.

אפשר לשער שמדובר בשחיתות חוקית; יד אחת של בכירים מסוימים ברשות המסים עם האיגודים המקצועיים לייעוץ מס וראיית חשבון שגובלים בטרטור האזרח ושתיית כספו לחינם.

למנוע מהאזרח לבצע פעולה בעצמו בשביל עוד כמה מאות שקלים; כמה מאות שקלים שמכל האזרחים המעורבים יחד הם הרבה יותר מכמה מאות שקלים.

חוקית, אפשר רק לפנות למפלגה שתשנה את החקיקה הקיימת, המיושנת והבלתי יעילה.

תבנית:הבהרה משפטית