הבדלים בין גרסאות בדף "חנה וסע"

מתוך אקו-ויקי, מקום מפגש בנושאי אקולוגיה, חברה וכלכלה.
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(יצירת דף עם התוכן "חניון '''חנה וסע''' (באנגלית: '''Park and ride''') הוא חניון המשמש לעצירת ביניים של נהגים לשם החלפת...")
 
מ
שורה 1: שורה 1:
 
חניון '''חנה וסע''' (באנגלית: '''Park and ride''') הוא [[חניון]] המשמש לעצירת ביניים של נהגים לשם החלפת [[כלי תחבורה]] מכלי [[רכב פרטי]] ל[[תחבורה ציבורית]].  
 
חניון '''חנה וסע''' (באנגלית: '''Park and ride''') הוא [[חניון]] המשמש לעצירת ביניים של נהגים לשם החלפת [[כלי תחבורה]] מכלי [[רכב פרטי]] ל[[תחבורה ציבורית]].  
 +
 +
==חנה וסע ברכבת==
 +
במשך שנים ישראל עודדה מודל בשם "[[חנה וסע]]", אבל תחנות רכבת רבות הן בעלות מגרשי חניה מלאים. חניונים אלה יוצרים צוואר בקבוק לשם שימוש ברכבת - לדוגמה כדי לכך שכ-10% מתוך הנהגים יעברו לשימוש ברכבת יש צורך לבנות כ-250 אלף מקומות חניה ליד תחנות רכבת. דבר זה יעלה כסף רב ויקשה עוד יותר על הגעה לרכבת ברגל. דרך אחרת להסתכל על בעיה זו היא שכדי שתחנת רכבת תהיה יעילה יש להקיף אותה בבנייה עם שימושי קרקע יקרים כמו משרדים ובניינים רבי קיבולת, כך שאנשים יוכלו להגיע אליה בקלות בהליכה, אבל כדי לייעד את התחנה לשימוש במכוניות יש להקיף אותה במגרשי חניה, ודבר זה מקשה על בנייה של מבנים הצמודים לרכבת.
  
 
==קישורים חיצוניים==
 
==קישורים חיצוניים==

גרסה מ־11:04, 28 בדצמבר 2018

חניון חנה וסע (באנגלית: Park and ride) הוא חניון המשמש לעצירת ביניים של נהגים לשם החלפת כלי תחבורה מכלי רכב פרטי לתחבורה ציבורית.

חנה וסע ברכבת

במשך שנים ישראל עודדה מודל בשם "חנה וסע", אבל תחנות רכבת רבות הן בעלות מגרשי חניה מלאים. חניונים אלה יוצרים צוואר בקבוק לשם שימוש ברכבת - לדוגמה כדי לכך שכ-10% מתוך הנהגים יעברו לשימוש ברכבת יש צורך לבנות כ-250 אלף מקומות חניה ליד תחנות רכבת. דבר זה יעלה כסף רב ויקשה עוד יותר על הגעה לרכבת ברגל. דרך אחרת להסתכל על בעיה זו היא שכדי שתחנת רכבת תהיה יעילה יש להקיף אותה בבנייה עם שימושי קרקע יקרים כמו משרדים ובניינים רבי קיבולת, כך שאנשים יוכלו להגיע אליה בקלות בהליכה, אבל כדי לייעד את התחנה לשימוש במכוניות יש להקיף אותה במגרשי חניה, ודבר זה מקשה על בנייה של מבנים הצמודים לרכבת.

קישורים חיצוניים

Stub general.png ערך זה הוא קצרמר. אתם מוזמנים לתרום לאקו-ויקי ולהרחיב אותו.